Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A lódarázs mit eszik? Mi eszi...

A lódarázs mit eszik? Mi eszi meg a lódarazsat?

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ragadozó. Más rovarokat, hernyókat, egyéb tetemet, dögöt eszik. Ő csúcsragadozó, őt csak a téli hideg pusztítja el.
2014. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Más rovarokra vadászik+érett gyümölcsöt,dögöt,kajamaradékot sem veti meg. Azt nem mondanám,hogy csúcsragadozó vannak ellenségei. Pl:a gyurgyalag előszeretettel fogyasztja de az erősebb sáskák és pókok is elfogyaszthatják.
2014. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
81%
A denevér is vígan elfogyasztja..
2014. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a mocsári teknős,gyurgyalag,azok a halak amik be bírják kapni,nagyobb pókok,hangyák,
2014. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

[link]

Keress rá a szövegben a lódarázs szóra, van róluk négy bekezdés.

2014. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lárvák fehérjét. A dolgozók hordják haza a kinyírt egyéb finomságokat (ízeltlábúak, giliszták, piknikből elcsent sült csirke cafat), a felnőttek főleg szénhidrátot, cukrot, ezért nagy méz- és gyümölcsdézsmálók. A mézért a méheket is kinyírják (meg a lárvákért is). A vespa crabro egy piszok. Van azonban a darázsölyv, de sajnos ritka. Na, az megeszi. Fészkestül.
2014. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én egyik alkalommal, amikor lemociztunk velencei tóhoz, harcsát ettem, jött egy sima darázs és elvitt egy kis darabkát a tányér mellől. Elrepcsizett vele 35 fokbn felfele. Aztán 3-4 perc múlva jött vissza. Kiraktam oda egy darabot, azzal megint usgyi. Mire megettem a kaját ezt megimételtük 4x:)
2015. febr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól tudom lovakat, innen kapta nevét is. Mi így tanultuk a suliba.

Meg azokat a gyerekeket, akik haza akrják vinni a kéglijüket.

A darazsat meg ázsiában szeretik levesbe, neve: ta-ron szup.

2015. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!