Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Apró, pontszerű fehér bogarak...

Apró, pontszerű fehér bogarak inváziója a konyhaszekrényen - mik ezek?

Figyelt kérdés
Tegnap vette észre a férjem, hogy az egyik konyhaszekrény ajtón apró fehér, pontszerű bogarak mászkálnak. Letöröltem a kérdéses ajtót domestos-szal, de tovább nézegettem, és megtaláltam a többi ajtón, a fiókokban, sőt még az edényeken, evőeszközökön is! Olyanok mint a porszemek csak fehérek és másznak. Érdekes módon a konyhaszekrény felső részében, ahol élelmiszert is tárolunk nem látom őket, csak alul. Most mindent átmosok, de mi ez? És hathatós lesz a védekezés, hiszen vannak a konyhaszekrénynek nagyon nehezen hozzáférhető részei...
2014. okt. 1. 11:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Most nézem, még a tegnap elmosogatott, csöpögtetőn hagyott edényeken is van belőlük...mik ezek? Mik ezek?:(
2014. okt. 1. 11:48
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Valami atkaféle valószínűleg. Azt kétlem,hogy poratka,de gyanítom valamely rokona lehet.
2014. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És irtható ki?
2014. okt. 1. 21:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Vagyis, hogyan tüntethetném el, na:)
2014. okt. 1. 21:05
 5/10 anonim válasza:
Fujd be az egész szekrényt protect hangya és csótány irtóval.(Persze elötte pakolj ki belöle mindent)Aztán hagyd ugy 2 napig és aztán mosd át domestossal az egészet.Nekem bevált
2014. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Ugyanez a problémám van.

Kiderült végülis, hogy mi ez, mármint pontosan a rovar neve, és hogy honnan jön egyáltalán? Illetve kérdezném, hogy két kisgyerek (8 hónapos és 3 éves) mellett nem veszélyes, ha mindent átfújok a konyhában csótányírtóval?


Eddig hiába törölgettem át a pultot, polcokat, mosogatót...stb, 10 perc múlva újra ott vannak mindenhol, rengetegen, olyan aprók, hogy csak akkor venni észre, ha nagyon odakoncentrál az ember, mintha apró fehér porszemek mozognának.

2014. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Írok annak, aki esetleg még küzd vele! Nálam megszűntek, egy biokill nevű szert vettem, azzal fújtam be az egészet, edényekkel együtt, mert a sima mosogatás meg se kottyant nekik! - persze most ha használunk valamit elöblítjük - de a dögök eltűntek néhány nap után. De fújkáltam őket keményen. Én arra jutottam, hogy ők a lisztatkák, ki is dobtam minden élelmiszert a konyhaszekrényből. Egészségre nem veszélyesek, de hát azért mégis, ki viselné el őket?:) Nálunk is két kisgyerek van, 6 éves és 9 hónapos, úgyhogy engem is nagyon frusztrált. Sok sikert!
2014. nov. 3. 20:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! 6-os vagyok. Én is arra jutottam, hogy ezek lisztatkák. Sajnos én hiába fújtam le az egész konyhát már 3szor (Protect rovarírtó permettel), még mindig vannak (persze kevesebb), simán mászkálnak a friss fújáson. Amúgy minden más kipusztul tőle, egyik nap egy szúnyog szállt le a pultra, és meg is döglött. Sajnos már egy halam is elpusztult, hiába volt kihúzva a szűrő, és persze le volt takarva az akvárium. Az akvárium meg a konyhát elválasztó gipszkarton falban van, azt most nem tudom szétszedni, mert a konyha szétszedése is kiakasztotta a családot.

Én is kidobtam mindent ami ott volt, fűszereket, lisztet, rizst, kávét, még a sót is.

Most az a tervem, hogy az egész konyhát, aztán az egész lakást is kitakarítom egy gőztisztítóval, az talán kinyír mindent. Holnap hozza meg a futár. Próbáltam kölcsönkérni a múlt héten, de sajna senki sem tudott adni.

Amúgy megnéztem, ezeknek mindegyiknek permetrin a hatóanyaga, a biokillnek is, szóval nem hiszem, hogy azzal többre mennék. És ez a hatóanyag megöli a vizi élőlényeket is.

2014. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Próbálj meg egy kicsi időt adni a méregnek - mondjuk én is türelmetlen voltam. De napról napra kevesebben lettek, és addig fújkáltam őket, amíg el nem tűntek végleg. Sok sikert!
2014. nov. 4. 21:34
 10/10 anonim válasza:
Elég régi már az utolsó hozzászólás, de hátha valakinek a segítségére lehetek. A napokban minket is megtiszteltek a lisztatkák. Próbáltam domestos-os vízzel, de ízlett nekik. Azután a gőztisztítóval napi 10szer 3 napon át, de nem fogytak. Ezek után már csak a hőlégfúvó maradt. Amint a 300 fokos levegő elérte őket, azonnal hullottak mint a homokszemek. Mindent áthőlégfúvóztam vigyázva persze a műanyag dolgokra. Eddig ez a leghatásosabb vegyszermentes módszer.
2017. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!