Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Az óriás tőrösdarázs csípése...

Az óriás tőrösdarázs csípése milyen?

Figyelt kérdés
Remélem nem halálos

#rovarcsípés #Óriás tőrösdarázs
2014. okt. 31. 12:02
 1/4 bbnc223 válasza:
0%
Hát ha egy ilyen megcsípett ne várj semmi jót! Jó nagy bengaállatok ezek nem hiszem hogy olyan ártalmatlan a csípésük
2014. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

nem tudom pontosan milyen darázs csípte meg egyszer az unoka testvéremet (bazi nagy volt), de egy szénfekete csík indult meg felfele a vénájában szemmel látható módon.


Azonnal érelkötés felkarnál és rohantunk a sürgősségire, ahol kapott vagy 2-3 injekciót.


Szóval elég komoly dolgok ezek. Ne próbáld meg leverni papuccsal, spray + öngyújtó lángszóróval kezeld.


Nálunk évente 1-2 ilyen feltűnik a lakásban (vagy valami hasonló b*szom nagy királynő szerű). Gondolhatod, fél flakon Chemotox rámegy, aztán bepiszkálom 1 üvegbe és felgyújtom rajta azt a vastag réteg méregport.


Egyszer a lábamon mászott egy szép példány, azt hittem szívrohamot kapok, farmeren keresztül megbökött, elég rossz érzés volt.

2014. nov. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%

Ha alergiás vagy a csípésére, akkor minde képpen veszélyes.

Másképp is, ugyanis erős mérge van, na meg a mennyiség is több.

Én mindig hordok magamnál Hidrokortizont ha ilyen helyre megyek, (hegyek, erdő, tópart stb.) Krém formájában is kapható, meg por+oldószer is van. Én az utóbbit viszem magammal, volt eset, hogy szükséges volt a használata.


Ha anafilaxiás sokkot kapnál tőle, sok esélyed nincs túlélni, ugyanis ez egy olyan túlzott immunfolyamat ami kezelésére epinefrint vagy más néven adrenalint kell adni intravénásan. A protokol abban az országban ahol én tanultam, 0,3mg ez szemmel.láthatóan azonnal hat. Ha nem, akkor további 0,2mg. De itt már esélyes a hírtelen szívleállás.

2016. máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én valami olyasmit olvastam hogy csk arra használja a fullánkját (tojócsövét) hogy petéket rakjon. de csak orszarvúbogár lárvába. Tulajdonképpen egy kecskedarázshoz képest igazi kezesbárány.
2016. aug. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!