Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehet ez a rovar és hogyan...

Tatus92 kérdése:

Mi lehet ez a rovar és hogyan tudnék megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!


Segítséget szeretnék kérni. Sajnos az ősszel megjelentek apró,2-3 mm nagyságú rovarok a ház falán. Eddig soha egy darab sem volt belőlük, most meg százával hemzsegnek. Nem csípnek, nem rágnak, csak összeszarják a falat, ablakokat és nem lehet szellőztetni se mert bejönnek a házba. Próbáltam rovarirtóval kiirtani őket, sikerül is de mindig visszajönnek valahonnan. Jellemzően napközben jönnek elő éjjel meg elbújnak. Ha szétnyomom őket olyan a szaga mint a poloskának.


Tudna valaki segíteni azzal kapcsolatban, hogy mi ez és hogyan lehet tőle végleg megszabadulni?


Itt egy kép róla közelről:

[url= [link]


és így "napoznak" a falon:

[url= [link]


Köszönöm a segítséget.



2014. nov. 11. 12:20
 1/6 A kérdező kommentje:

A képek itt vannak:


[link]


[link]

2014. nov. 11. 12:23
 2/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Azért van poloskaszaga, mert poloska. Közelebbről Lygaeidae család (bodobácsok), de a fajt nem tudom megmondani, és azt se, hogy hogy lehet tőle megszabadulni. Egyébként növényi nedvekkel táplálkoznak többnyire. Ilyenkor vonulnak a melegre ők is telelni, ahogy sok más rovar, azért mennek az ablakba.
2014. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Oxycarenus lavaterae lesz szerintem, kiirtani nem tudom hogyan lehet hatékonyan.
2014. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Piretroidddal permetezd le a falat, szúnyogháló erősen ajánlott, hogy ne tudjanak olyan könnyen bemenni. Bent lévőket porszívózd össze, aztán lehet pirománkodni.
2014. nov. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ékszerteknős455 ***** válasza:

Szia

vegyél szúnyog hálót és ha van valamilyen kis aprócska ég ha lehetetlen lenne rajta bemenni azt is tömd be ! Kiirtani aszt hiszem nem lehet de próbálkozz a rovar írtóval . Bejöttek melegedni de tavasszal elmennek.

2014. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szúnyogháló van, de valahogy találnak maguknak utat. Most azzal próbálkozok hogy minden kis résbe a falon, párkány alatt stb befújok rovarirtóval, ez úgy tűnik javít a dolgokon mert kevesebb van már.
2014. nov. 15. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!