Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen darázs lehet?

Milyen darázs lehet?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy gyakran megjelenik egy darázs a szobában amikor fát hozok be a kályhához. Feltételezem a fában lakott, és a melegre feléledt, bár mindig csak azt vettem észre amikor már röpködött. Elég nagy darab, de nem hasonlít a google-ön talált lódarázshoz. Semmi jellegzeteset nem láttam rajtuk azon kívül, hogy kb. 5 centi nagyok.

2014. dec. 18. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. dec. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem ez :/ Ez teljesen átlagos kinézetű a méretét leszámítva. Azon felül akáccal fűtünk :)
2014. dec. 19. 01:28
 3/7 sadam87 ***** válasza:

A legnagyobb hazai darázsfaj az óriás tőrösdarázs. Ugyanakkor ez nem túl gyakori, és az orrszarvú bogarakban fejlődik a lárvája, szóval legfeljebb telelni húzódhatott az akácra. Védett.

[link]

[link]

A sárgagyűrűs fadarázs elég karcsú, csak a nőstényre jellemző a sárga-fekete csíkozat, fullánkja, darázsdereka nincs.

[link]

[link]

[link]

[link]

A gyakori lopódarázs nagyon karcsú, nyújtott testalkatú, így nem hiszem, hogy erről volna szó, de hátha...

[link]


Több ötletem nincs (minden, ami eszembe jut, kisebb), de ha esetleg leírnád, miben tért el a lódarázstól, az segíthet.

2015. jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ezek :/ [link] így néztek ki, csak vagy 3-5 centisek. a lódarázsról amit láttam képet, azok mind vöröses színezetűek voltak
2015. jan. 8. 15:34
 5/7 sadam87 ***** válasza:
A lódarázs, a kecskedarázs és hasonszőrű társaik a (társas) redőszárnyú darazsak közé tartoznak. Ezekre jellemző, hogy amikor a szárnyaikat összecsukját, az első szárnyuk egy él mentén jellegzetesen összehajtják. Erről többé-kevésbé jól felismerhetők, ha leszállnak (az általad küldött linkben levő képen is látszik). Ugyanakkor ebben a csoportban a hazai fajok közül a lódarázs a legnagyobb, én más hasonló méretű redősszárnyú darázsról nem tudok. Az lehetséges, hogy valamelyik hasonló fajnak (kecskedarázs, német darázs) a királynőjével találkozhattál, hiszen általában ezek szoktak áttelelni, és ősz végén rejtekhelyet keresnek, amire az általad használt fák szolgálhattak. A királynők valamivel nagyobb termetűek (ez a dolgozókhoz képest szembetűnő), de az 5 centit aligha érik el.
2015. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az 5 centi tényleg túlzás volt, inkább 3-4 centi. Egyébként az létezhet, hogy ilyen sok királynő egy helyen telel?
2015. jan. 11. 00:44
 7/7 sadam87 ***** válasza:

Passz. :S

Nem hiszem, hogy jellemzően együtt telelnének, de ha nagyon jó a telelőhely, lehet, hogy összegyűlhetnek.

2015. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!