Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtam egy hernyót, hogy...

Találtam egy hernyót, hogy bánjak vele?

Figyelt kérdés
Tegnap hazahoztam egy kis, zöld, csupasz hernyót. Volt egy üres terráriumom, abba beleraktam. Mit adjak neki enni? Milyen körülményeket teremtsek neki? Milyen pillangó lesz majd belőle? (tudom, hogy biztos nem gyönyörű, de küldjetek képet is!) köszönöm a válaszaitokat 🐛 :)

2015. jan. 10. 14:41
 1/2 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Rengeteg lepkének van zöld hernyója, köztük sok éjjelinek is, szóval ennyi alapján nem lehet megmondani. A gyűjtés ideje alapján mondjuk megsaccolom Phlogophora meticulosa-nak. Tedd ki a teraszra, ha van, vagy olyan helyre, ahol hidegen van, mert szüksége van a telelésre. Tegyél be neki földet, leveleket, gallyakat, és ha találsz, akkor szamócalevelet. (Esetleg több növényfaj leveleit, ha mégsem meticulosa lenne, aztán ha eszik, akkor pakolászni neki friss leveleket az adott növényfajból.)

Emellett ne legyen túl párás, ha nem vonul el telelni és enni kezd, akkor néha takarítsd ki alóla az ürüléket, főleg ha nedves vagy penészes, és öö.. Dióhéjban azt hiszem ennyi.

2015. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jan. 10. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!