Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen fajta pók?

Ez milyen fajta pók?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jan. 13. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Farkaspók.
2015. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Úr isten,ezt hol fotóztad?? Oda sem megyek többet. :O
2015. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Budpapest, egyik elte koli, elég sok van, multkor rajtam mászott keresztül egy éjszaka, azért érdekelt :)
2015. jan. 13. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Akkor viszont nem lehet farkaspók. Mert az nem megy be a városba, kint él a pusztában, talajba ásott lyukakba.

Valószínűleg kövi-vagy egérpók, azok gyakran másznak be a házakba, ezért "egérpók" mert szeret emberközelben élni. Csíp, de nem veszélyes. És nagyon randa!! :'(


[link]

2015. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is jött már be a házba farkaspók.Ismerősöméknél panelba földszinten is láttunk egyet.
2015. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem zugpók. Ők egész életüket a lakásban töltik.


[link]

2015. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sadam87 ***** válasza:
59%

Nekem is farkaspóknak tűnik. Az nem igaz, hogy nem megy be városokba (és nem is minden faj él talajba vájt lyukban), de lakásban még én sem találkoztam ilyennel, de nem lehetetlen, hogy a hideg elől próbált elbújni.

Érdemes megpróbálni megfigyelni, hogy van-e fogóhálója, ha van, biztos nem farkaspók, de ha nincs, akkor valószínűleg nem zugpók.

Engem egyébként a Pardosa fajokra emlékeztet.

[link]

[link]

2015. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!