Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan irtsam ki ezt a bogarat...

Hogyan irtsam ki ezt a bogarat a lakásból?

Figyelt kérdés

[link]

Azt hiszem ilyen bogar, vagy nagyon hasonlo. Tud repülni is. Azóta tűntek fel nálunk, amióta a kandallo polcába díszfákat tettem. Szerintem beköltöztek a fába nyaron. Ha csend van, akkor hallani is lehet kapargaszast a fa irányából. Mar kb 10-et megöltük, de minden nap feltűnik egy. Mivel írthatnam ki? Ugy hogy a fát ne kelljen kiszedni, csak valamivel befujni a fát mondjuk? Elég nagy meló volt oda betenni, nem szeretnem kivenni.


2015. jan. 30. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Például ez hatékony a résekben bújkáló rovarok ellen is:

Protect rovarirtó aeroszol

[link]

Valami fórumon írogatták hogy jó, ezért vettem én is és tényleg nem hagy élő rovart.

Amit belinkeltél az az ezüstös pikkelyke, de az nem tud repülni:

[link]

2015. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amit linkeltel az a pikelyke, de az csak kisebb rovarokat eszik. Nem artalmas, es nem ragja a fat, ugy tudom. Ha kaperos hangot hallasz az inkabb szu lehet az repul is. Mikor betettetek a fat nem voltak rajta apro lyukak? Valszeg fertozott volt a fa szuval. Sajnos azokat nem egyszeru kiirtani es ha belemegy masba mindent szetrag. Jobb lenne, ha kiszednetek es elegetnetek azt a fat. Mielott ujat tesztek be erdemes lekezelni minden oldalat. De ha meghagyjatok a regit akkor is ki kellene szedni, mert minden oldalat kellene kezelni az irtoval, kulonben nem er semmit.
2015. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sajnos nem találok képet erről a bogarrol, de nagyon hasonlo mint a linken, csak lehet hogy nincs hátul az a ket csap, de elől igen. Vörösesbarna szinu es tud repülni.

Kiprobalom azt a tovarirtot amit az első irt, ha továbbra is lesznek, akkor tenyleg ki kell cserélni s fát.

2015. jan. 31. 07:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Tovább neztem, az is lehet hogy fülbemászó. Azt írtak az is tud repülni.
2015. jan. 31. 07:58
 5/9 A kérdező kommentje:

Sikerült egy képet készítenem róla, bár a függönyön volt, így a színe nem látszik a fénytől.

Ez alapján már jobban gondolom, hogy valamilyen cincér.

[link]

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2015. jan. 31. 11:12
 6/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Phymatodes testaceus cincérfaj, és igen, a fában fejlődnek ki. Ha az imágókat eltávolítjátok mielőtt szaporodhatnának, akkor előbb vagy utóbb elfogynak majd utánpótlás híján, jobb ötletem nem nagyon van.
2015. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor legegyszerűbb tenyleg az, ha kicseréljük az összes fát, mert nem tudni melyikben fészkelnek.

Habár most a macskáim első számú szórakozása, hogy lesben állnak a fák elott es mihelyt egy kibújik egyből elkapják es megeszik. :-)

2015. jan. 31. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj ezekkel, hogy szaporodnak es nagyobb utemben mint ahogy pusztithatnad oket, es masba is bemasznak. Inkabb csereljetek ki, de az ujat jol nezzetek at es alaposan kezeljetek le.
2015. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A német cikk szerint természetes ellensége a pók, nem szerves anyaggal kell betömködni a réseket hogy ne tudjon elbújni. Tehát szabadíts rájuk pókokat. Ki kell szárítani az élőhelyét, megszüntetni minden nedvességet.
2015. febr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!