Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mekkora egy poratka? Ha...

Mekkora egy poratka? Ha tényleg 0.3 mm, miért nem látom?

Figyelt kérdés
Minden forrás azt írja, hogy kb. 300 mikrométer, vagyis 0.3 milliméter. Ez kb. egy ceruzapötty mérete, vagy két pixel a telefonom kijelzőjén - vagyis bőven látható szabad szemmel, még fél méterről is. Akkor a poratkák miért nem látszanak még nagyító alatt sem? Tudom, hogy áttetsző a testük, de hosszasan figyeltem a szőnyeget 20 cm-ről kb. 8x nagyítással, éles fénnyel oldalról megvilágítva, és nem láttam semmi mozgást. (180%-os látásom van, 3.5+ méterről tudom elolvasni a szemvizsgáló tábla legalsó sorát.)

2015. jan. 31. 17:54
 1/3 maci2000 ***** válasza:
Nem vagy tisztában a méretekkel. Nem egy ceruzapötty hanem inkább egy 4-be vágott homokszemnek az egyik töredéke.
2015. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"két pixel a telefonom kijelzőjén" - ezt konkrétan kiszámoltam, és látom, mekkora (kb. egy méterig látom!), úgyhogy tisztában vagyok vele, mekkora 0.3 mm.

Egy nem áttetsző poratkát eszerint még egy méterről is látnom kéne! Az áttetszősége miatt nyilván sokkal nehezebb észrevenni, de hogy nagyító alatt, 20 cm-ről, éles fényben miért nem látom, azt már nem értem. 8x nagyítás mellett 2 cm-esnek kéne látszania.

2015. febr. 4. 11:31
 3/3 A kérdező kommentje:
"8x nagyítás mellett 2 cm-esnek kéne látszania" - mármint 2 mm-esnek, de lényeg az, hogy már bőven a látható tartományba esik.
2017. jún. 17. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!