Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pókrajongók! Meg tudná-e...

Pókrajongók! Meg tudná-e mondani nekem valaki, melyik ez a pókfaj?

Figyelt kérdés
Semmilyen minta nem volt rajta sem a hasi, sem a háti részen. Kb 1cm, lakkfekete potroh. [link]
2015. márc. 19. 14:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a rossz minőségű képért. Csak telfonom van, azzal készítettem.
2015. márc. 19. 15:02
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
ez kerlekszepen a halalos feketeozvegy nostenye
2015. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mit tehetek ilyenkor?
2015. márc. 19. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Taposd agyon.
2015. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is egy kis özvegyasszony lesz,bár nem vagyok pókbolond.
2015. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy fekete özvegy, annak jellegzetes a mintája.

[link]


Kétségtelenül hasonlít, lehet pl hamis özvegy is ami rokon. A legvalószínűbb hogy ez faggyúpók, ami ártalmatlan.

Bár nem szokásom ezt javasolni, de jobban teszed ha megölöd, amennyiben nem vagy biztos a dologban.

2015. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sadam87 ***** válasza:

Ez valószínűleg nem fekete özvegy. Magyarországon (illetve a Kárpát-medencében) egy fekete özvegy faj sem őshonos. Az Európában (is) honos mediterrán fekete özvegy (vagy karakurt) legközelebb Romániában, Dobrudzsában fordulhat elő.

Az természetesen elvileg lehetséges, hogy valaki elengedte, vagy megszökött, illetve elvileg lehet, hogy behurcolták valahogy, de egyik sem valószínű.

A fekete özvegy fajok nőstényeinek hasoldalán általában látható egy homokóra alakú vörös folt (igaz, ez nem minden fajnál van meg), illetve általában a potroh hátoldalán is van vörös mintázat (a karakurtén például 13 folt).

A törpepókok családjába egyébként több ezer faj tartozik világszerte, hazánkban is több száz fajuk él, ezek között bőven lehet fekete.

(Mellesleg a méretet hogy érted? A lábak is benne vannak az egy centiben, vagy a lábak nélküli testhosszt jelenti?)

[link]

[link]

Karakurt:

[link]

Egyébként épp 10 éve volt hír, hogy azt hitték, hogy fekete özvegyet találtak, aztán kiderült, hogy semmi köze hozzá.

[link]

2015. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, az 1cm-t csak a potrohra értettem. A fejtor és a lábakkal együtt nagyobb volt.
2015. márc. 20. 05:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!