Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mennyi mézet termel egy...

Mennyi mézet termel egy kaptár? Meg még ami fontos azokat is leírjátok?

Figyelt kérdés
  Most kezdtünk el méhészkedni és nem vagyok nagy szakértő. A válaszokat előre is köszi :)

2015. márc. 19. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ha méhészkedni akarj, inkább keress erre való fórumokat, beszélj másokkal, szakemberekkel, ne gyakorikérdésekről akarj szakértővé válni. Azért a méhészet nem játék, a méhekre oda kell figyelni. Bár talán ezzel nem mondtam még újat...
2015. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egy kaptár nem ideális a kezdőknek kettő az optimális.
2015. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ez attól függ... pár napja csináltunk pergetést a repcét gyűjtötték idáig, nekünk összesen 6-7 hordóval lett méz kb. 60 kaptárról! A pergetés során viszont megfigyeltem, hogy nekünk egy kaptárban 24 keret van és volt úgy hogy egy ilyen 24 keretből (egy kaptárról) lett egy 12L vödörrel méz, ez persze nem mindegyik kaptárnál egyforma, szóval én azt mondanám neked, hogy átlagban egy kaptárból 5-10L méz az amit várhatsz.
2015. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdés az,hogy "Mennyi mézet termel egy kaptár?". Pontos válasz semennyit. Ugyanis a méhek gyűjtik és kezelik,ami majd méz lesz belőle. A szőlőkaró sem termel bort. Hogy egy kaptár, az megint hasonló. A méh családok mennyit termelnek, változó. Van amikor minuszt. Kb 5 év átlaga a reális. Mint a horgászok: ekkora halat fogtam, mert azért ő nem akárki. Nagyon sok tényező befolyásolja.

Ha arra gondolsz, hogy annyiszor annyi szorozva az árral, rosszul gondolod, azt soha nem fogod elérni. A méh az élőlény, ráadásul élő és változó körülmények között dolgozik.

2015. nov. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Meg még ami fontos azokat is leírjátok?" A kérdés második része, igen leírnám ha lenne elég időm, természetesen, szívesen. Röpke 8-10 ezer oldal, összekötő szöveggel. Ugyanis akik ezt leírták, más-más szempontból más technikák alapján írták meg, mást láttak fontosnak. A kaptárnál nincs idő olvasgatni, elmélkedni. A legjobb ha akkora ha a buksidba van. Átgondolni, hogy mit kell tenni ha ezt vagy azt látom a kaptában és az idő sem mindegy. Minden fontos.
2015. nov. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!