Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Nagyon félek -Sőt egyenesen...

Nagyon félek -Sőt egyenesen rettegek- a darazsaktól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha csak meglátok egy darazsat, vagy akár meghallom a zümmögését, annyira pánikba esek hogy szinte mozdulni sem merek... de ha közel jön hozzám vagy csak elindul felém mindent eldobok és sikítva rohanok el.

Ez már beteges... Egyszer bejött egy a szobámba, én meg bebújtam a szekrénybe és telefonon kértem segítséget a testvéremtől aki a másik szobában volt.

igazából nincs okom félni tőlük mert sosem csíptek meg, de nem is akarom őket a közelemben tudni... ez már kiskorom óta így van.

Az utcán sem merek nyáron végig menni mert ha jön felém egy darázs elkezdek kapálózni, elfutok, meg ilyen őrült mozdulatokat csinálok. Az emberek meg totál hülyének néznek mert ők csak azt látják hogy rángatózom mint egy elmebeteg. A munkám miatt sem jó ez mert pincér vagyok és ha például viszek ki egy tálca üdítőt és megjelenik ott egy darázs leborítok mindent úgy ahogy van...

Meg eleve jön a nyár és nem szeretnék egész szünidő alatt bezárkózni..

Ez így már nem állapot... Hogy győzhetném le ezt a fóbiát?



2015. ápr. 24. 12:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy 16/L
2015. ápr. 24. 12:24
 2/5 Aquakecske válasza:

nem kell félned tőlük.

a darazsak hasznosak, mert

2015. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismerd meg őket, és elmúlik a félelmed.
2015. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, elég gáz mert állatorvosnak tanulok és elég sokszor találkozom darazsakkal, engem már csípett meg, nem fogok hazudni fáj! de nem annyira, hogy ne lenne kibírható, vagy olyan iszonyú lenne, egy nap alatt túl vagy rajta. :) Én is félek tőlük, és utálom ha belezümmög a fülembe, de amikor nagyon pánikolok és éppen nem kéne úgy hadonászni mint egy elmebeteg, akkor arra gondolok, hogy a legrosszabb ami történhet az, ha megcsíp, és az is túlélhető. Egyébként nem szabad hadonászni, mert azt hiszi megtámadod, ki kell várni és a legtöbbször elrepül :) ha esetleg rájönnél valami tuti módszerre fóbia ügyben, engem is érdekel, de remélem azért valamennyit tudtam segíteni :) 19/L
2015. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

# 4/4 Köszönöm szépen a választ, segítséget jelent a számomra. :)

Igazából elsősorban nem is a csípéstől félek igazán, mert elég jól bírom a fájdalmat... Hanem egyszerűen csak olyan ijesztő, "elájulok" ha meglátom..

Sokat agyaltam, és kitaláltam valamit, de nem tudom hogy beválhat-e...

Arra gondoltam a fóbia legyőzésére, hogy valamivel rá kell kényszeríteni önmagunkat, hogy a darázs közelébe menjünk, vagy pedig ha van egy a darázsnál nagyobb félelmünk, akkor arra kell gondolni hogy milyen rossz lenne ha az a félelem megvalósulna.. és akkor a darázstól való félelem eltörpül mellette, és előbb-utóbb el is múlhat...

<Lehet, hogy butaságnak tűnik, de szerintem beválhat>

2015. ápr. 26. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!