Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Veszélyt jelenthetnek ránk a...

Veszélyt jelenthetnek ránk a padlásra költözött méhek?

Figyelt kérdés
A telkünkön lévő fáskamra feletti padlásra idén tavasszal költözhettek be. Kaptárt/fészket még nem láttuk, de feltűnt, hogy elég sok méh repül ki-be. Pár perc alatt kb. 10-et láttunk. Ha bemegyünk, akkor általában egy méh elkezd körberepkedni, méregetni, de eddig nem bántottak. Mi sem akarjuk bántani őket, de azért hallottunk már olyat, hogy megtámadtak pl. kirándulókat, emiatt aggódunk kicsit. Mennyire fognak vajon elszaporodni? Együtt lehet velük élni? Nem tudom, milyen fajták lehetnek, de nem az a tipikus sárga-barna, hanem inkább világosbarna színezetűnek látszottak és kis szőrmókoknak. :) (De nem poszméhek, annál kisebbek.) Méhekhez értők válaszát várom! Köszönöm előre is a válaszokat! :)

2015. máj. 9. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:

egyes időjárási helyzetekben ingerlékenyebbek. más helyzetben akár meg is lehet őket simogatni.

szakértő ezt tudja, de ha Ti nem akkor valóban veszélyes helyzetek adódhatnak. Ez úgy tudom rajzás s szakember befogja őket s elviszi. Érdemes lenne még a kánikula elött elintézzni.

2015. máj. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy méhésztől rajzottak ki, a leírásod a kinézetükről arra utal. Ha nem nagyon jártok arra, akkor nincs igazán veszély. Kivéve ha valaki allergiás a méhcsípésre. De ha nem bolygatjátok őket, akkor azért nem nagyon fognak megcsípni. Amúgy elég so helyen össze lehet futni méhekkel, sokan méhészkednek.
2015. máj. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szabóméhészet ***** válasza:
100%

Tegnap már olvastam a beérkezett kérdést de nem volt időm válaszolni.

Először is,nem kell félni,nem fognak bántani.

Másodszor,a leirás alapján nem az általunk méhészek által tenyésztett mézelő méhről(Apis mellifera) hanem valamelyik magányos méhek családjába tartozó vadméhről van szó.Én bányászméhekre vagy bundásméhekre tippelek.

Ezek tavasszal épitik meg utódaiknak a fészket,abba virágport,nektárt hordanak,a felhalmozott táplálék mellé petéznek,majd a kikelő álca kifejlődik.

A méhek száma alapján tippelek erre,mivel ha egy mézelő méh raj vagy család költözött volna oda,akkor nem 10 méhecskét látni hanem több százat.Egy áttelelő méhcsalád 20-25ezer egyed,most májusban a termelési időszakban 50-70ezer egyed.Egy átlagos 2kg-os méhraj,mely gyakran látható a retekklubon ilyen tájt "mint veszély,mint gyilkos,mint veszedelmes méhek" kb 20ezer egyed.

A másik,amin kicsit mosolyogtam,hogy kaptárt azt persze hogy nem láthattatok,mert azt akkor látnátok ha pl felvinnénk a padlásra egy kaptárt.:) A kaptár deszkából készül,komoly asztalosműhely kell hozzá,olyat a méhek nem tudnak késziteni :))) Méhkast sem,mert azt meg rozsszalmából,gyékényből kötik,szóval olyat se tudnak a méhek csinálni.:)

Végülis örvendetes hogy a pusztuló,mérgezett természetben,amikor a kemikáliák miatt a vadméheket is a kipusztulás fenyegeti,nálatok megfelelő fészkelőhelyet találtak.

Hollandiában és Németországban éltem,ott a barkácsáruházakban kaphatóak mesterséges,fából,fatuskóból készült rovarlakások,házak,melyek a kertben kihelyezve fészkelőhelyet biztositanak a vadméheknek,hogy a mindennapi betevő gyümölcsünk általuk is biztositva legyen :)

2015. máj. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2015. máj. 12. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Annak mi a neve amit a kérdező gondolhatott.

Mikor sárból csinálnak valamit?

Darázsfészek?

Na de a méh gondolom nem épít darázsfészket...

Vagy a méh csak odúba fészkel?

De úgy tudom épít valamit, hisz előbb volt méh, mint ember. Vagy embernél nem is előbb volt, de méhésznél biztos.

2015. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!