Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit esznek a kifejlett nőstény...

Mit esznek a kifejlett nőstény szent jános bogarak?

Figyelt kérdés

2015. jún. 13. 01:28
 1/8 anonim válasza:
0%
emberi agyat
2015. jún. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magánügyük, védett állat, engedd el!
2015. jún. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sadam87 ***** válasza:
47%

A kifejlett szentjánosbogarak általában már nem táplálkoznak. A rovarok főleg csigákat esznek.

[link]

[link]

2015. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sadam87 ***** válasza:
65%

#2

Tudtommal a szentjánosbogarak egyik faja sem védett hazánkban.

[link]

Az más kérdés, hogy ha jól tudom, eléggé megritkultak az utóbbi időben.

2015. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 polarbeer ***** válasza:

Szerintem idén gyakoriak lesznek a szentjánosbogarak. Még nincs június közepe, de már több példányával találkoztam idén. Ilyen korán, június 20.-a előtt még sose láttam őket, a rajzás csúcspontja június legvégére, július legelejére esik általában.


Leggyakoribb a nagy szentjánobogár, de a kis szentjánosbogárral is sokfelé találkozni. Lárváik férgeket, csigákat ragadoznak, az imágók nem táplálkoznak.

2015. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem tudom védett állatok-e de csak kíváncsiságból kérdeztem. a fénykibocsájtásuk miatt kérdeztem.
2015. jún. 17. 10:01
 7/8 polarbeer ***** válasza:

A fénykibocsátásuknak semmi közük a táplálékukhoz. A szentjánosbogarakról egyébként mindent megtudhatsz itt:

[link]

Idén (2015-ben) az Év Rovara a szentjánosbogár. Nemsokára beindul a nagy rajzásuk, és az ország több pontján rendeznek szentjánosbogárnéző túrákat. Érdemes megnézni!

2015. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sadam87 ***** válasza:
65%

#polarbeer

3. válasz(om), 1. link! ;)

2015. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!