Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit eszik a boszorkány lepke...

Mit eszik a boszorkány lepke és a káposzta lepke hernyója?

Figyelt kérdés
A kertben találtam egy hatalmas boszorkány lepkét és egy káposzta lepke hernyóját,gondoltam megtartom őket csak nem tudom hogy mit esznek. Remélem valaki segít!
2015. júl. 2. 21:43
1 2
 1/11 Bob the builder ***** válasza:
100%

A káposzta lepke hernyója nem fogod elhinni de káposztát eszik.

Ebből következtetek, hogy a boszorkány lepke meg boszorkányt de ez csak tipp.

2015. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Boszorkánylepke.. Wat? Ha a halálfő-boszorkára (dicső magyar nevén halálfejes szender - Acherontia atropos) gondolsz, az mézet, de védett, plusz profiknak is macerás a tartása + etetése, szóval az elengedésre szavaznék. A káposztalepkét meg simán ki tudod nevelni káposztán, ahogy az első is írta, de készülj fel hogy jó eséllyel már fürkészes, szóval ne lepődj meg ha egyszer csak fehér "vattapamacsok" jelennek meg rajta, vagy a bábból majd nem lepke kel ki.
2015. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2015. júl. 3. 13:09
 4/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Mosmá' azé' má' tényleg érdekelne má' hogy mi az a boszorkánylepke, de úgy őszintén. Amúgy szívesen.
2015. júl. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az egy lepke :D
2015. júl. 4. 13:20
 6/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Hidd el, ilyen lepke Magyarországon nincs, szóval esetleg le tudnád írni, hogy is néz ki ez a jószág?
2015. júl. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hatalmas szürke olyan mintha vissza lenne hajlítható a szárnya a lába alá :D
2015. júl. 5. 15:57
 8/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Folyófűszender (Agrius convolvuli)?
2015. júl. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
A lábas-szárnyas dolgot mondjuk még mindig nem tudom értelmezni, de másik tipp a nagy éjjeli pávaszem (Saturnia pyri). Amennyiben ez az, akkor nem eszik semmit, viszont erősen ajánlott elengedni, mivel védett.
2015. júl. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utána néztem és folyófűszender igen köszönöm mindenkinek!
2015. júl. 8. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!