Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A rovaroknak fáj ha leszakad...

A rovaroknak fáj ha leszakad a lábuk?

Figyelt kérdés

Természetesen nem az a hobbim,hogy rovarok végtagjait amputálom,mielőtt valaki azt hinné:D

Csak eszembe jutott,hogy amikor kicsi voltam,akkor előfordult párszor,hogy a kezemben maradt egy bogár lába(nem,nem szándékosan),de nem látszott rajta,hogy érdekli...Ők mennyire érzékelik az ilyesmit?Ugyanúgy érzik,csak nem látszik rajtuk,vagy..?


2015. júl. 7. 00:24
 1/4 anonim válasza:
100%
Igen, vannak idegvégződéseik, ahogy idegdúcaik is.
2015. júl. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
64%
Lehet, hogy érdekli, csak nem vagy képes hallani a szenvedését, mert nem tud üvölteni, ahogy mi, emberek :)
2015. júl. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm:)

Úgy értettem a nem érdekli dolgot,hogy utána simán arrébb tud rohanni,mi viszont tuti fetrengenénk a fájdalomtól,ebből feltételeztem,hogy nem úgy érzékeli:/,egyébként igazad lehet,kedves kettes:)

Már nekem is végigfutott ugyanez az agyamon:),ezért mostanában már nem is nyúlok kézzel hozzájuk,ha betévednek a lakásba,inkább a papírlap+pohár módszert alkalmazom a mentőakcióhoz:D

2015. júl. 7. 02:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Embereknél a "fetrengés"-nek is van bizonyos funkciója.

Nyilván a rovar és az ember teljesen másképp fogja fel a fájdalmat, nálunk ennek a viselkedésnek - legjobb tudásom szerint - a további károsodások megelőzése. Rovaroknál ilyen funkció nincs, náluk inkább az jelent előnyt, ha mondjuk az egyik láb elvesztése után minél gyorsabban el tudnak iszkolni, nehogy a testük többi része is odavesszen. Egy bogár azért 1-2 láb hiánnyal még tud normális életet élni, az embernek ha valami leviszi egy lábát, örülhet, ha életben marad, nem hogy elfutni nem tud. Ezen különbségek a testfelépítés nagymnértékű eltéréséből adódnak.

További különbség, hogy azzal a pár idegsejttel nem fognak magasröptű gondolataik támadni a sérülésükkel kapcsolatban.

Összegezve: igen, éreznek fájdalmat, csak másképp élik meg, és másképp reagálnak rá.

2015. júl. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!