Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mivel jár egy Tarantula pók...

Mivel jár egy Tarantula pók tartása? Egyáltalán lehetséges?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, pókiszonyom van, olyan szinten, hogy a legkisebb, legártalmatlanabb pókoktól is kiráz a hideg, ha a közelembe kerülnek. Nos ezen valamennyire változtatni szeretnék. Az egyetlen pók, amit aranyosnak találok, az a érdekes módon a Tarantula :D Ha a szüleim beleegyeznek, mindenképp szeretnék egyet :))) Lehetséges ez? Hol lehet szerezni ? :)

2015. júl. 8. 21:52
 1/8 anonim válasza:
95%

az igen:D

nekem van 1 madárpókom már egy jó ideje megvan 3-4 éve kb.

elvileg kéne rá engedély ezért állatboltokban se kaphatsz xd csak "dísznek" vannak kint

még annó Bp.-n vettem egy állat börzében,de neten tudsz keresni simán eladót


nem kell neki nagy hely egy 30x20x30-as kis akvárium bőven elég az aljára sima földet rakok egy műnövény és egy kis itató meg egy lukacsos kókuszgolyó is van bent ennyi bőven elég

amíg kicsi addig lisztkukacot adj neki [link] ha már nagyobb akkor kertből(ha családi házban laktok) szöcskéket,tücsköket. Van olyan hogy hónapokig nem eszik szal ha ilyen lenne ne ijedj meg, volt olyan hogy 6 hónapig nem evett hiába adtam neki bármit nem ette meg, de nincs semmi baja


Vedleni is fog évente 1-2x, a vedlett bőrt az ne vedd ki mert néha megeszi egy részét, de nem mindig akkor természetesen vedd ki

kb ennyi:D ha van még valami szólj!

2015. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Duenna ***** válasza:
75%
Én inkább azt ajánlom, hogy először barátkozz meg az otthoni, magyar házipókokkal, és ha már tudsz velük bánni, és látod, megtanulod az életmódjukat, akkor szerezz be óriáspókot, amit ha nem kezelsz odafigyeléssel, megmar, aztán mehetsz vele a kórházba.
2015. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1: Miféle engedély kell hozzá?
2015. júl. 9. 13:24
 4/8 anonim válasza:

#1

[link]


de szerintem akiknek van annak sokaknak nincs engedélye:D

szal nyugodtan tarthatsz csak ne csípesd meg magad vele vagy bárki mást ;)

2015. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

#1

majd írj hogy mi lett a döntés és segítek ha kell

2015. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzájuk engedély, csak a skorpiókhoz.
2015. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell pókokhoz engedély.

Legjobb ha elmész egy állatkereskedésbe ahol foglalkoznak pókokkal és ott kérsz tanácsot. Ajánlani fognak kezdőknek való, könnyen nevelhető pókot ami nem is agresszív.

Valóban nem igényelnek hatalmas odafigyelést, de azért érdemes alaposan utána járni, hogy az adott pók mit szeret, milyen területről származik, és úgy általában mivel jár a pókok tartása.

Sokan pl szobahőmérsékleten tartják őket, es tapasztalt pókosok is azt mondják hogy felesleges fűtés nekik, legyen szó akármilyen pókról. Én azért szeretem olyan hőmérsékleten tartani az enyémet mint amilyen hőmérséklet az eredeti származási helyén van.

2015. okt. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én ezt hallottam:a toplistákban volt az hogy egy ember rengeteg exotikus álatot tartott és mióta nem látták és később azok az állatok épp a testét ették ezért én nem tartanék tarantulát de igaz az is hohy félek a pókoktol
2018. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!