Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi ez a valami a képen?

Mi ez a valami a képen?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel láttuk ezt az élőlényt és nem tudtuk eldönteni hogy hangya vagy pók én azt mondtam hogy egy hangyautánzó pók, de a barátnőm és mindenki más körülöttünk azt állította hogy hangya s hogy dilis vagyok. Csak indokolt válaszokat fogadok el, az indoklást alá lehet támasztani internetes képekkel vagy cikkel bármilyen nyelven.


Kérném szépen az embereket hogy ha korrekt választ nem tudnak adni akkor inkább ne válaszoljanak a kérdésre.


Tehát a képek:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



#hangya #rovar #pók #hangyapók
2015. júl. 11. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom valamilyen pókhangya.


Nem tudok és nem is akarok megnyitni 6 millió képet. Megnyitottam négyet, azok közül egyik se volt olyan szögből lefényképezve, hogy feltétlenül kellett volna a beazonosításhoz.

2015. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Ezzel azt akartam írni, hogy először válogasd meg mit töltesz fel (mondjuk ne csak egy luk legyen rajta), aztán ha lesz közte normális kép amin látszik is, akkor beazonosítjuk.
2015. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
48%
Ugrópók, Leptorchestes berolinensis vagy valamelyik hasonló faj, nem értek nagyon hozzájuk. És mielőtt valamelyik közölné, hogy kitaláltam, google.
2015. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Második választ adó, mindegyik képen jól látható az élőlény és nincs 6 millió kép csak 12 darab amiket véleményem szerint jól megválogattam.

Kérlek lyuk a fejed helyén van egy nagy fekete lyuk. :))

Ha nincs türelmed megnézni a képeket és normálist választ adni akkor ne írj inkább semmit.

2015. júl. 11. 17:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Harmadik választ adó: Köszönöm válaszod nagyra értékelem.
2015. júl. 11. 17:13
 6/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
56%
(Mellékesen megjegyezném, hogy magyarul a Mutillidae családot nevezzük pókhangyának, ami egy darázscsalád és kb. 3000 faj tartozik bele. *csendben kioldalaz a képből*)
2015. júl. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudom a düh elborította az agyamat, elnézést XD


Tisztában vagyok a Mutillidae-kel, elég keményen bevasaltak rajtunk mindent rovarrendszertanból, a legapróbb levéltetvet, levélbolhát, poratkát, akármit vissza kellett sorolnunk Animalia-ig. :D


Azóta se nyitottam meg a maradék képeket, és 99,9%-ban biztos vagyok benne, hogy ebből nem lehet beazonosítani egy rovart. Ez akkor is egy lyuk marad XD


[link]

2015. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

[link]


Ezen pl. egész jól látszik, ahogy az első két lábát a levegőbe emeli, ez elég jellemző tartás az ilyen hangyautánzó ugrópókokra. Ha jól sejtem, a mozgása is kissé akadozó volt, mint mikor a hangyák "tapogatnak" valahol.


[link]


Ezen szintén felismerhető. Persze a faj csak tipp, de az tuti, hogy valamelyik "hangyás" Salticidae.


Továbbá gratulálok annak, aki lepontozott, de kérnék egy indoklást is mellé. Köszipuszi. :3

2015. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Áhh köszönöm :3 Akkor sikerült pont a legjobb képekbe belenyúlnom és felidegesíteni magam :D

Az a baj, hogy nagyon lassú most a netem és nagyon lassan hozza be a nagyméretű képeket, lehetetlenség végignéznem 12 képet...na mindegy is, nem magyarázkodom.


Ez alapján visszaszívom a pókhangyát, egyértelműen nem az. Az elsőn tényleg jól látszik, hogy az nem a csápja, tehát valamilyen pók. Innentől kezdve már helyben vagyunk :D

2015. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!