Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hát ez meg milyen pók? Szobába...

Hát ez meg milyen pók? Szobában támadott meg, van kép?! Csernobili, sokat gyúró házipók vaskos combokkal?

Figyelt kérdés

A leghosszabb lába eléri az 5 centit.

[link]


Jól tettem, hogy becsináltam tőle? Lehet, hogy kintről jött be de az is lehet, hogy az ágy alatt van a fészke. Milyen módszert javasoltok a megsemmisítésére? Meddig áll el egy műanyag dobozban?



2015. júl. 31. 22:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Van valami fűszer, vegyszer amit messze elkerülnek? Nem akarok többet pókot látni a házamban. :(
2015. júl. 31. 22:27
 2/8 anonim válasza:
mentaolaj, teafaolaj, citrom illatú olaj... egyiket sem szeretik.
2015. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gyevickie ***** válasza:
100%
Ez egy házi zugpók. Jó nagyok tudnak lenni. Nálunk is bejön néha 1-1, pohárral megfogom és a kert végén elengedem.
2015. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sadam87 ***** válasza:
100%

Valószínűleg valamilyen zugpók (Tegenaria sp.). Nem kell tőle tartani, bár ijesztően néz ki, emberre nem ártalmas. Valószínűleg eleve a szobában volt (mint neve is mutatja). Jellegzetes, lapos hálót szőnek, általában lakótölcsérrel a közepén. Lehet, hogy pont ez a faj (de egyáltalán nem biztos):

[link]

2015. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezeknek pont az a lényege, hogy nem pókhálókban vannak, hanem a fal réseiben :D

Először azt hittem kaszáspókról lesz szó..

2015. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Upsz összekevertem egy másik pókkal
2015. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. a wikipédiás cikkre tényleg eléggé hasonlít, lehet hogy ez génhibásan született és így lettek kicsit hosszabb lábai. Mai napon szabadon lett engedve, minden pókkedvelő lecsillapodhat. :D Érdekes, hogy egy éj alatt hálót is szőtt magának és nem is akart a dobozból menekülni.
2015. aug. 1. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:
emberek a zugpókok barnásfeketések lehet is látni a linken amit belinkelt valaki de nem ilyen zöld egy sem mint amit a kérdező mutat szóval tuti nem az
2015. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!