Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan irtsam ki a hangykat...

Endrus kérdése:

Hogyan irtsam ki a hangykat otthonombol?

Figyelt kérdés
Mar mindennel probalkoztam amit olvastam(hangyairtopor, granulatum, fahej, sutopor), de egyre többen vannak.
2015. aug. 5. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Be kell fújni méreggel a helyet, ahonnan előjönnek.
2015. aug. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van olyan hangyacsapda, ami meggátolja, hogy a királynő szaporodni tudjon. Nem azonnali de általában biztos megoldás.
2015. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 E1D1E ***** válasza:

Nálam akkor tűntek el amikor egyik reggel az ágyam tövében valami cukorkapapírra elkezdtek rajozni, szóval anyit láttam, hogy az ágyam sarka 15cm magasságban felete és innen kiindulva egy 20cm sugaru körben a padlószőnyeg is fekete volt. Ekkor döntöttem úgy hogy hangyafarmot csinálok, ha már egyszer a hangya, mint összetevő adott.

Fogtam egy dunsztosüveget, az összes hangyát (amit el tudtam kapni, csak 10-20 szökhetett meg, de őket gonoszul megöltem, nehogy elfuthassanak) a cukorpapírral együtt bezártam az üvegbe, előkészítettem agy másik dunsztosüveget amibe tettem tiszta virágföldet meg kartonpapírdarabokat. Átdeportáltam ide a hangyákat, és lezártam az öveg fedelét egy labdával ami itt-ott csak anyi rést hagyott amin a hangyák nem tudtak kijönni de azért még szellőzött. Raktam be nekik, egy csipszet, gondolván ha a földön szeretik a morzsáit akkor itt is meg kell enniük.


Ezek így az üvegbe kb. 2 hétig éltek, mert mikor visszajöttünk nyaralásből, már nem volt mozgó példány.



Az szerintem beválhat, ha beraksz egy lezárható üvegbe valamit amit imádnak a hangyák, lerakod az üveget arra az útvonalra ahol a hangyák járni szoktak úgy, hogy az üveg szája érjen le a földre. Ha a hangyák bemennek és tényleg sokan vannak bent, rá lehet zárni az üveg fedelét.

Ha nincs étel utánpótlás a bolyban, elpusztul a királynő, és megszűnik a boly. Ha nincs dolgozó, nincs kaja sem.


Nálam ez már több mint 6 éve volt, addig minden nap több 10 hangya mászkált a lakásban.


Legutóbb múlt évben láttam egy felderítőt a konyhában de ő már nem tért vissza a bolyba.


Sok szerencsét!

2015. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Évek óta BIOKILL Classic-ot használok. Melegvérűekre ártalmatlan. Van szórófejes és utántöltős flakonban is.

Az utántöltőst szoktam venni, de van egy szórófejes palackom is. (Zöld a szórófeje, három állása van: elzárt, vékony sugárban spriccelő és permetező. Újabban sárga fejeseket látok, azok csak kétállásúak: zárt és nyitott.)


Egy-egy pici lyukból, résből előjőve nagy területet be tudnak borítani a hangyák. Ha ilyen sokan vannak, egy szemétlapátra szoktam őket söpörni és megválok tőlük.

A megmaradók ilyenkor elég egyértelműen menekülnek a rejtekükhöz, illetve látható, hogy honnan jönnek újabbak. Nem permetezni szoktam, hanem egy 2 milliliteres fecskendőn levő injekciós tűvel a pici lyukba juttatok a szerből. Ha résből jönnek, akkor vékony csíkban azon folyatom végig.

Azonnal is hat és tartós.


A „nagy” palackból csak ideig-óráig tudom a fecskendőbe szívni a szert, ezért egy csavaros kupakú, jól záródó, 1,5 dl-es, eredetileg virág tápoldatos flakonba szoktam át-áttölteni és abból szívom fel.


Másra valóban ártalmatlan, gyerekszobában macska által behurcolt bolhák miatt a padlószőnyeget permeteztük be vele. Nem volt több bolhacsípés.


A [link] oldalon olvashatsz róla. A linkek közül az elsőt szoktam ajánlani, valóban ilyen merészen használható. Bár itt pazarlóan használják, hangyák ellen az én módszerem nagyon gazdaságos.


Kültéren is használtam már, bár oda az EXTRA GT-t ajánlják, nálunk a Classic is bevált.

2015. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is biokillt használunk. Az előzőhöz annyit hogy gazda, agro,mezőgazdasági kertész boltokban vehető.
2015. aug. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szedjél hangyát!
2016. jan. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!