Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Nem hálószövő, talajlakó pók...

Nem hálószövő, talajlakó pók (farkaspók? ) rakhat fészket a lakásban?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár napban már harmadszor fordult elő, hogy ilyen pókot találok a szobámban. Az elsőt egyik éjel fedeztem fel, amikor mosdóba akartam menni és felkapcsoltam a villanyt. Nagy, fekete, kb 3 centis volt. Másnap reggel az első dolgom volt, hogy alaposan kiporszívóztam a bútorok mögött is, kipakoltam a szekrényeket, a leg eldugottabb zugokat is kiporszívóztam, hátha bújkál még egy valahol. ma reggel a szőnyegen futkozott egy hasonló, igaz, sokkal kisebb volt, alig egy centi. Most pedig ismét a falon volt egy, még talán nagyobb mint az első, de azis ugyanolyan fekete, hasonlít egy mini madárpókra. Már le sem merem kapcsolni a villanyt, teljesen paranoiás lettem, folyton azt érzem hogy a hátamon másznak. Attól félek, hogy mégiscsak valahol itt vertek tábort. Lehetséges, hogy az ilyen pókok bent laknak?
2015. aug. 8. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A farkaspók nem fekete, viszont sejtem mire gondolsz. Kövipók vagy egérpók lehet, nálam is volt egyszer több is, akkor írtam a neten egy pókszakértőnek. Azt írta, tanyát nem vernek,nem csinálnak fészket, egyszerűen ki kell takarítani alaposan,sűrűn. Szeret ember közelében élni, mert ott sok a "kaja". Nem ártalmas, csípése fáj,de nem mérgező és csak úgy nem fog megcsípni. Csak annyit tudsz tenni, amit eddig is, takarítasz sűrűn. (Megértelek amúgy, nekem azóta van fóbiám,hogy

elleptek). Itt van a "tettes".


[link]

2015. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már attól felállt a szőr a hátamon, hogy megnéztem a képeket. Igen, valami hasonló volt :D Nagyon köszönöm a választ, kicsit megnyugodtam, talán lassan visszaáll a lelki békém.
2015. aug. 8. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!