Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Iszonyatos pókfóbiámat,...

Iszonyatos pókfóbiámat, hogyan tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés
Olyan szinten rettegek tőlük, hogy meglátok egyet, azonnal görcsölök, félek, rettegek. Azonnal agyonütöm, de még 1 óráig viszketek, és mindenhol őket látom, szó szerint beteges vagyok.
2015. aug. 8. 23:53
1 2
 1/11 Skorpió87 ***** válasza:
Én is ezzel küszködök. Bár ennyire nem vészes, de nem bírom elviselni a lábaikat, a testüket, az egész látvány borzasztó ! Mindig attól félek, ha a plafonon van, hogy mi lesz , ha rám esik, megcsíp, ilyesmi. Nem hiszem, hogy gyógyítható lenne az ilyesmi. Nekem is fóbiám van, de hál 'Istennek még ennyire nem súlyos.
2015. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valahogy tuti le tudom győzni a félelmem, muszály lenne. Pókok sajnos a világon mindenhol vannak, és így nehéz élni.
2015. aug. 9. 00:34
 3/11 anonim válasza:
Nem bírom megállni. Muszáj pontos j-vel!!!!
2015. aug. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet hülyén hangzik, de egyszerűen úgy, hogy többé nem félsz tőlük.

Én is világ életemben így éreztem a pókok iránt, aztán amikor lett egy barátnőm aki a tenyerén vitte ki a pókot a szobából, elgondolkoztam rajta, hogy tulajdonképpen én mitől parázok annyira? Azóta - bár kézzel továbbra sem nyúlok hozzájuk -, már nem zavarnak. Általában fel szoktam emelni hozzájuk valamelyik macskámat, az elintézi a piszkos munkát :D

2015. aug. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenféle fóbiát csakis úgy lehet legyőzni, hogy szembefordulsz a félelmeddel, megismered a valódi énjét és rájössz, hogy nem jelent valós veszélyt számodra. Pl. lassan mindig közelebb kell menni a pókokhoz, egyre közelebb. Az agyad rá fog jönni, hogy felesleges parázni. Vagy aki a kutyáktól fél, azoknak kölyökkutyával találkozni vagy felnevelni. A lényeg, hogy fokozatosan adagolni egyre nagyobb félelmet, ami kioltódhat. Viszont teljesen általában nem tűnik el a fóbia, csak visszahúzódik és uralni lehet, lehet tőle normálisan élni.
2015. aug. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ne üsd agyon, kérj meg valakit, hogy vigye ki a szobából. Sok csaj fél a pókoktól. Sikít, aztán jön a férfi és megmenti.
2015. aug. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__6998703-r..


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..


Hátha találsz használhatót. A 77%-osokat én írtam. A 2 említett könyv ingyen letölthető.

2015. aug. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben voltam, egészen addig, amíg belemerültünk az egzotikus állatok világába és párom vett egy tarantulát....persze írtóztam tőle, de szépen lassan hozzászoktam, azóta a kis sarokban ücsörgő pókocskák meg sem kottyannak.

Nem fognám meg (bár egyszer már hozzáértem) és még mindig undorítónak látom őket, de nem félek tőlük.


Így csak úgy tudod leküzdeni a félelmedet szerintem, ha szembezállsz vele.

2015. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
meg pszihológuhoz, olvass ezzel kapcsolatos tuti segíteni fog. Ha nekem is tovább súllyosbodik a bogárfóbiám, akk én sem tehetek mást. :)
2015. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, szembe kell szállni a félelmeddel. Fokozatosan megismerkedni a pókokkal. Először csak fogj meg egy plüss pókot, "barátkozz" vele aztán jöhetnek a kis igazi pókocskák és így tovább. De egyedül ez nem fog menni! Egyedül nem lesz hozzá akaraterőd és lehet nem is jól csinálnád és végül még jobban eluralkodna rajtad a félelem. Kell egy pszichológus, aki tudja ennek a pontos módját.

Egyébként én is félek, de nem attól, hogy megcsíp, nem érdekel még ha egy nagyon mérges pók csípne meg az sem, mert már a látványától szívrohamot kapnék :D Gyerekkoromban mindig pókokkal álmodtam, ne tudd meg milyen szörnyű volt..mai napig emlékszem rájuk pedig igencsak sok éve volt. Aztán én szembe szálltam ezzel úgy, hogy könyvtárból kikölcsönöztem pókos könyveket meg különböző ismeretterjesztőket, amikben nagy szőrös pókok képei voltak és azokat nézegettem. De azt is óvatosan: szépen fokozatosan nyitottam ki a könyvet, lassan lapoztam és megszoktam a látványukat. Érdekes információkat megtudtam róluk, tanultam és még el is múltak a rémálmaim! :)

Persze ez nem azt jelenti, ha most itt a szobában összetalálkoznék egy ilyen döggel nem rohannék sikoltva ki az utcára :D

De az én módszerem látod egy lépés lehet a fóbiád leküzdésében. Próbáld ki! :)

2015. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!