Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen lárva lehetett ez?

Milyen lárva lehetett ez?

Figyelt kérdés
Most voltam kint krumplit ásni, és találtam egy fehér lárvát ami nagyságra akkora volt mint egy férfi ujj, volt egy kis tüske a feje tetején és élénk zöld belseje volt tele vékonyka fehér "fonalakkal". Mi lehetett ez? Eddig sohasem láttam ilyet.

2015. aug. 17. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Képről könnyebb lenne megmondani
2015. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Nagy eséllyel kinyírtál egy halálfejes szender-hernyót (Acherontia atropos). Figyelembe véve a méretet, plusz a tüskét a farán (mert nem a fején van) és a krumplit leginkább ez a faj jöhet szóba. Védett, elég ritka, szép és teljesen ártalmatlan jószág. Mondjuk a fehér szín fura, de a sárga színváltozata lehet elég halvány színű is, főleg bábozódás előtt. De tény, hogy egy kép nem ártana.
2015. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ő volt az, kedves második! Lehet csak azért tűnt fehérnek mert olyan borongós idő is volt.
2015. aug. 19. 22:11
 4/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Ha a földben volt, akkor azért volt fakóbb, mert már bábozódni készült, olyankor megváltozik a színük. Ha legközelebb találsz, hagyd életben inkább, hidd el, nem árt semminek.
2015. aug. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!