Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen vedoruhat vegyek kezdo...

Milyen vedoruhat vegyek kezdo meheszkent?

Figyelt kérdés

Egy olyan ruha erdekelne mely 100% ved tetotol talpig igy meg ha mehalergiam is volna biztonsagosan meheszkedhetnek.

Milyen vastagsagu valamint milyen anyagbol keszult ruha volna a legmegfelelobb.



2015. aug. 24. 13:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Öregapám majdnem 60, faterom és a testvére több mint 35, én pedig jó 10 éve méhészkedek és nálunk az a mondás járja, hogy aki nem tűri a méhszúrást, az ne is méhészkedjen. 100%-ban ha lefeded magad, hogyan akarsz mondjuk egy anyát megkeresni, kidobni, böLcsőt áthelyezni vagy ha nem mered a szemlődet levenni, mondjuk petézést keresni stb...??? A finomkezű munkákat kesztyűben nem tudom hogyan lehet elvégezni, bár talán nem lehetetlen. Már úgyis többszörös a méhállomány Magyarországon, mint ami kéne, ha félsz tőlük, ne méhészkedj, ha meg szereted csinálni, akkor barátkozz meg ezzel a tulajdonságukkal is. Nézz szét pár méhészwebshopban. -GOOGLE-
2015. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt ugy gondoltam hogy lehetseges kesztyuben is mindent elvegezni es sisak is csak attol ved nehogy megcsipjen a nyakadon arcodon a meh de jol lehet dolgozni tolle...Nem a mehcsipestol felek hanem hogy nem tudom biztosra alergias vagyok e vagy sem...A meheszetet meg imadom egha kezdo vagyok is benne...Azert gondoltam hogy van ilyen ruha mivel az afrikai mehvel maskent nem lehet dolgozni mert agyonsurna...megis a gyilkos mehekkel is meheszkednek...
2015. aug. 30. 15:52
 3/11 anonim válasza:
Így van, de azok a méhek is meg megcsípik az embert, nekik is csak az agresszivitásuk nagyobb, mint az európai méhnek és azért félelmetes, mert többen és tovább támadnak egyszerre :) Vannak kezeslábasok, próbálkozz meg vele. Én mondjuk egy saját készítésű egyszerű hálós kalapot használok, drótgyűrű nélkül, meg sima selyeminget, vagy legalábbis olyat amibe nem tud megkapaszkodni a méhe. Az allergiát meg egyszerűen fogod megtudni, mert úgyis meg fog csípni pár, de legyen nálad kalciuminjekció, amit azonnal meg tudsz inni egy kis vízzel, ha fulladni kezdenél. Én nem vagyok allergiás, de csípett meg már annyi egyszerre, hogy egyszer nekem is be kellett vennem egy ilyen ampullát :)
2015. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kalcium injection inni? Hmm..en ugy tudtam hogy ilyen esetben injekcioban andrenalint adnak be.Es mi tagadas ezert nem nagyon rajongtam....de ha inni is lehet azt az injekciot nos akkor a veszely sokkal gyorsabban elharithato.

Amugy nemreg hoztak meg a kezeslabast nagyon kalsz darab igaz kesztyuvel meg szalitassal egyut 17500 forintba kerult.

2015. aug. 30. 21:14
 5/11 anonim válasza:

Ilyet tartok a kocsiban mindig egy levélnyit, ha esetleg valaki idegen, esetleg mi kerülünk slamasztikába...


[link]


Adrenalint elvileg csak anafilaxiás sokk esetén adhat be, kizárólag szakorvos, olyat nem kapni csak úgy a gyógyszertárban szerintem, de az már nagyon komoly allergia. Egy átlagos allergia többnyire annyiban mutatkozik, hogy a csípés helyétől függetlenül, máshol is erős viszketés, vagy torokdagadás, légzésnehézség jelentkezik(nem olvastam utána, ez csak a családi tapasztalat), arra ez a kis ampullányi kalcium kis vízzel fogysztva tökéletes. Nekem a viszketéses tünet jött elő a fejem búbjától a lábújjam hegyéig és hadd ne részletezzem az intim tájakon mennyire kínos volt méhszállítás közben.. De akkor szerintem minimum 30-40 szúrás ért kb 1perc alatt egy szétesett kaptár miatt :D :D

Van egy jó könyv, Őrösi Pál Zoltán A méhek között. Az biztosan érdekelni fog téged, mert ez szerintem a legjobb szakírás, ami jelenleg elérhető.

2015. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Lábujj rövid ú :D
2015. aug. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A konyv megvan letoltottem torentel es nagyon jo alapos munka.

En peszgos kalciummal illtoleg tabletaal szerelkeztem fel de lehet tudok majd venni alcium injekciot is...

Jovo heten megyek terepszemlere majd beszamolok rolla.

Addig is nezd mit talatam a youtubeon:

https://www.youtube.com/watch?v=CpXTK0E7Gco

2015. aug. 31. 23:04
 8/11 A kérdező kommentje:
Latszik hogy keso van a kenyer helyet a betukre fanyalodtam....:))
2015. aug. 31. 23:05
 9/11 A kérdező kommentje:

Voltam hetvegen a meheszetben.Varakozason joval felul sikerult.

17 mehcsaladja van az illetonek es hajlando tanitani.

Azt monjda legalabb ket evet kell tanuljak es utanna ad rajt.

A mehek nyugodtak voltak, nagyon csodalkoztam, meg fustolot sem hasznalt, azt mondta hogy mar szolt elore hogy ne idegeskedjenek mert csak vendegek erkeznek :)))

En meg a metereologiai intezdettol kertem hetvegere jo idot (adnak szivesen csak meg kell mondani pontosan hova es hany szewmelyre parancsolod :)) )

Ugyhogy nagyon jol jott ki mutatot nyilt zart fiast es mezet ...sajna meg nem tudom megkulomboztetni a nyilt fiast a nyilt mezes leptol...

De sebaj majd gyakorlom..

A kezeslabas megis jol fogott mert megneztunk egy altala gyenge csaladnak minositett mehcsaladot.Ugy nez ki szepen fejlodott mert sok fiasitasa volt ami ha kikel rendben jo a csalad...na ott vagy negy ott mehecske eroseen erdeklodott afejem korul tudniilik izadtam rendesen ez pont a fejvedo volt ami jobban "atazott".Yalan azert is erdeklodtek de miutan lattak hogy nem csapkodok nem ijedek meg tolluk es ne tudnak szurni abbahagytak...

2015. szept. 7. 15:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semmilyent. Amibe vagy legyen tiszta és szagmentes. Ne használj "illatosítót", vagy előtte mosd le. Nyáron elég rövidnadrág és egy zárt cipő, esetleg kalap. Valóban meg kell szokni a velük való bánást. Legalább ilyen fontos, hogy ne félj! /Ha csak rá gondolsz, hogy elejtem a keretet már meg is szúrt./ Aztán azt is, hogy mikor kell kezelni a családokat. Mindent úgy fogj meg, hogy ki is tud engedni a méhet a kezed alól ha ráfogtál, ugyanakkor határozottan és a szükséges erővel fogd.
2015. nov. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!