Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hová tűntek a májusi csereboga...

Hová tűntek a májusi cserebogarak?

Figyelt kérdés

Én Vas megyében lakok, és emlékszek, hogy kiskoromban szinte minden évben azért sok volt, csak úgy potyogtak le a fáról, ha megráztuk őket.

Viszont már több éve egy darabot nem látok semerre, már a fákon sincsenek, de még csak eltaposottat sem láttam sehol. Tudom, hogy 3-4 évente van rajzás, de már kb 4-5 éve ez van.


Hova lettek? Vagy kipusztultak innen? Pedig májusban és áprilisban kiskoromban nagyon sok szokott lenni!



2015. szept. 19. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Így igaz. Én is látom. Most tücsök sem volt.
2015. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Kitolódhat az a 4-5 év, az időjárás sokban befolyásolhatja.
2015. szept. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kihalófélben van. A sok műtrágyázás, talajfertőtlenítés nem tesz jót az emésztésüknek.
2015. szept. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az ő állományukat is ugyanúgy megritkítja az intenzív mezőgazdálkodás, mint ahogy az énekesmadarakét is. (Főleg ha azok hosszú távon vonuló rovarevők, akiknek a tápláléka mezőgazdasági területhez kötődik.) Évente hallom ezt az MME éves beszámolójában. A mérés kezdete óta (tizenvalahány év) vannak olyan fajok, amelyeknek az egyedszáma a tizedére esett vissza.
2015. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!