Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mire gondolnak a pókok?

Mire gondolnak a pókok?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy ezen a szinten már az élőlényeknek nincsenek nagyon összetett gondolataik, de valamilyen szinten mégiscsak tudomást kell, hogy vegyenek a körülöttük zajló dolgokról. Pl. amikor napokig ülnek egy helyen zsákmányra várva, a körülöttük változó fényviszonyok, hőmérséklet, légmozgás, hangok és hasonlók biztosan előidéznek az agyukban valamit. Vagy amikor épp hálót szőnek, ami azért igen összetett dolog, csak lejátszódik bennünk, hogy ezt most ide meg oda szövöm. Egyáltalán amikor kiválasztják a helyet, ahová szőni akarják, mert azt erre megfelelőnek tartják. De ott vannak még például az ugró pókok, akik nagyon precízen ki tudják számolni vadászatnál az ugrásuk pályáját, meg hasonlóakat a környezeti tényezőket is figyelembe véve, szóval tudja, ha ő egy adott helyzetből indulva ugrik, akkor pont a zsákmányhoz érkezik és ő ezt át is gondolja előtte, mert úgy helyezkedik az ugráshoz. Képesek egyáltalán a jó és a rossz fogalmának elkülönítésére? Úgy értem a gerinceseknél, pl. egy macskánál látszik, hogy tudja mi a jó neki és mi nem, ami nem jó, azt megtanulja és utána kerüli. De pl. egy pókból kiválthat-e az valamilyen boldogság érzetet, ha pl. jóllakott, vagy kellemes a hőmérséklet számára, vagy fordítva, ha megtámadják, akkor érez félelmet? Beszélhetünk valamilyen szinten is mermóriáról az ízeltlábúknál, vagyis képesek-e akármilyen egyszerű dolgok megtanulni? Vagy ez az összes dolog amit felsoroltam csak ösztön, és az ég világon semmire se gondolnak. Köszi a válaszokat.

2015. szept. 20. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy szobasarokban a frissen szőtt hálóban elhelyezkedve bizonyára arra gondol (elégedetten), milyen remek lakó és rejtekhely ez, nyilván nem veszik észre illetéktelenek és nem lesz kitakarítva.
2015. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak egy pók... szerintem nincsenek érzelmei, max. ösztönei. Nálam egy hülye pók az erkély ajtóba szőtte a hálóját, indultam kifelé, ajtó kinyit és majdnem a pofámban landolt az egész. :D Rossz helyre szőtte a drága... Kb. 2 napig kerülgettem mert sajnáltam lerombolni a póklakot aztán leszedtem mert elegem lett.
2015. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel nincs öntudata, nincs tisztában vele, hogy ő "van". Csak csinálja azt a 3-4 dolgot, amire az ösztönei ösztönzik és az evolúcióval tökéletesedett.
2015. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!