Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A házamat ellepték a bolhák....

A házamat ellepték a bolhák. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Nincs se kutyám, se macskám ami bejárhatna. Kertey házban lakom, de ilyen még sose volt. Kb 1 hónapja nincs olyan nap, hogy a ház egyik szobájában ne kerülne rám egy bolha. Általában sikerül megfognom, de jön helyette másik! Rendszeresen porszívozok, felmosok, takarítok. Megse tűnnek el. Mar többször fujtam ki BioKill-t, de még mindig vannak! Kezdek kiborulni, és a legjobban az aggaszt, hogy van egy 5 hónapos kisfiam. Szerencsére öt meg nem csípték meg, de féltem öt! Mit lehetne tenni, hogy eltünjenek? A tanácsokat előre is köszönöm!

2015. szept. 24. 01:30
 1/4 anonim válasza:
Nálunk is volt rengeteg is mind egy helyre bújt meg.Főként takaróban és a párnákban rejtőztek el,de a legtöbb mégis a garázsnál gyülekezett.Bolha porral beszórtuk is már el is tűntek.
2015. szept. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fura helyzet. Nekem kétszer, háromszor megbolhásodott a lakásba bejáró kutyám, szét is szórta, de miután kicseréltem rajta a nyakörvet, róla eltűntek, a lakásban meg utána megjelentek a frissen kikelt egyedek, de mivel szaporodni már nem tudtak, max. két hét alatt kikoptak.

Azt kéne megtalálni, hogy honnan, hogyan kerülnek be, milyen állat (esetleg ember) közvetíti őket, hol szaporodnak.

Biztos, hogy bolha?

2015. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk már így. A macskák miatt mi is "csak" Biokillt használtunk. Naponta porszívóztunk (az ágyat, matracot, a kárpitokat, díszpárnákat, a takarókat is), a porzsákot minden nap azonnal kivittük a kukába, hogy ne másszanak vissza a porszívó csövén, mert a porszívó csak összeszedi, nem öli meg őket (a kukába rakás előtt a kertben a biztonság kedvéért még vízbe is mártottam). Eleinte naponta fel is mostam, de a nappali parkettája nem bírta, így egy idő után azt hanyagoltam. Biokill-lel 2-3 alkalommal kellett beszórni a nappalit. Úgy 6 hétiig tartott, de eltűntek:)
2015. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! El sem tudom képzelni hogy jöttek be. A lakásba nem jön be kutya vagy macska. Jelenleg macskánk nincs is, max a szomszédé aki a kertbe bejár, de eddig még nem volt benn a lakásban ennyi bolha. Mikor volt macskám még akkor sem. Mindig figyeltem a macska bolhátlanítására.

Sajnos azok, bolhák. Szerencsére amelyik megcsíp 90%-ban megtudom fogni, és elpusztítani, de mindig jön egy másik. Bár most kedd óta nem találkoztam eggyel sem. Eddig a biokill a lakáson kívül használva (kutyaól, garázs) működött. Lehet benn is, csak én vagyok türelmetlen. Nos, kezdem előröl a takarítást a tanácsaitok alapján és reménykedek!

2015. szept. 24. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!