Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a fene ez a ruháim között?

Mi a fene ez a ruháim között?

Figyelt kérdés

Van egy ruhásszekrény, amit már vagy 2 éve nem forgattam át, most nekiálltam pakolni és találtam köztük levedlett lárvabőröket, de nem tudom milyen rovaré lehet.


Ez a lárva olyasmi mint a porva lárva. Szőrös. és mondjuk olyan 3-4 mm körül van.


Ja és mivel tudnám kipaterolni őket innen? Találtam egy élő lárvát is, gondolom akkor van még több is.


2015. szept. 26. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Léci priviben vagy az oldalra küldj róluk képet! Akkor valszeg tudok segíteni, de így leírás alapján sokminden lehet.
2015. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Valószínűleg tényleg porvaféle. Védekezni nem tudom, hogy lehet ellenük, de szerintem szedj ki mindent az összes szekrényből, mosd át őket és a szekrényeket is alaposan takarítsd ki, kezdésnek talán jó.
2015. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Képet sajnos nem tudok linkelni, mert a fényképezőgépemmel nem egy városban tartózkodok :)


Arra gondoltam amúgy, hogy lehet, hogy múzeumbogár? Én eddig csak a pusztítót ismertem, azért ki is zártam, mert annak a lárvája kisebb. De most nézem, hogy vannak nagyobb méretű fajok is és elvileg ruhát is esznek...viszont nem tudom mennyire gyakori állatok. (museorum, scrophulariae) Lehet ezek közül valamelyik?

2015. szept. 26. 12:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen lehetnek, és nem ruhát esznek hanem bizonyos ruhákban található anyagot. Szóval csak megrágják a ruhát és megeszik az anyagot a többit pedig kiköpik. Ezért mondják pl a molylepkére hogy ruhát eszik.
2015. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy lakatlan ingatlannál én ilyet használok:

[link]

Elégedett vagyok vele, élő rovart azóta nem láttam, viszont a rejtekhelyükről előjött és elpusztultat sokat. Persze ruhaneműre nem permetezem, hanem az olyan búvóhelyekhez mint például a padlószegély és fal közti rések. És olyankor amikor utána egy darabig senki sem lesz a házban, így senki sem lélegzi be.

2015. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!