Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Imádkozó sáska avagy ájtatós...

Imádkozó sáska avagy ájtatós manó tartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A minap mentettem meg(?) egy imádkozó sáskát a megfagyástól.Szegény már alig mozgott,a színe is kezdett elmenni,és gondoltam behozom a házba,hátha a meleg jót tesz neki.Mondhatom sikerrel jártam,reggelre már úgy nézett ki mint akinek kutya baja:) Nem igazán vagyok szakértő a témában,ezért a hozzáértő emberek segítségét szeretném kérni!

Tudom hogy védett állatfaj,de félek hogyha elengedem akkor a hidegtől megfog halni,ezért egy ideig menedéket adnák neki a jó melegben

Mit szóltok ti ehhez? Vagy télen nem lesz semmi baja kint,jobb ha útjára engedem? Ha mégis megtartom akkor milyen környezetet kedvel? Berendeztem neki egy nedves-földes "házikót" benne pár ággal és egy kis növénnyel.Megfelelő?..Mikkel táplálkozik? Utána olvastam hogy kisebb rovarokkal..De tudnátok példákat mondani?



2015. okt. 11. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Beviheted de a tavaszt úgyse éri meg melegen se mert egy nyár az életük. Ragadozók, levéltetűt meg hasonló bogarakat, pókot, legyet eszik. Valami hasonló kaját kínálj neki.
2015. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Milyen időközönként/milyen gyakran kell etetni?

Szükséges neki éjszaka is fény/világítás?

2015. okt. 11. 13:49
 3/7 Platypus ***** válasza:
Igazából nem szép dolog védett állatot befogni, de ilyenkor a felnőtt ájtatos manók elpusztulnak a természetben, így ártani nem ártasz. A telet csak a peték élik túl. Állatkereskedésben vehetsz tücsköt, lisztkukacot, azzal lehet etetni.
2015. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen gyakran és mennyi mennyiséget kell neki adni?
2015. okt. 11. 15:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Lehet, hogy már nem is fog enni. Addig fényképezd le, meg gyönyörködj benne ameddig mozog mert valószínű nem sok van már neki hátra. A kis házba tegyél be neki valamilyen leveles ágat is.
2015. okt. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Annyit adj neki, amennyire azonnal rámozdul. Tippre ez 1-2 légy méretű tücsök per nap. Ha nem érdekli, akkor ki kell venni a tücsköt, mert rossz esetben az rágja meg a sáskát.
2015. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hálás vagyok a válaszokért!
2015. okt. 14. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!