Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ti találkoztatok már a lakásot...

Ti találkoztatok már a lakásotokban légyölő pókszázlábúval?

Figyelt kérdés
Ha igen, támadott már meg titeket? És van valami amivel távol lehet tartani a lakástól őket?
2015. okt. 24. 21:57
1 2
 1/12 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy nem vagyok se légy, se semmilyen más apró ízeltlábú, még nem "támadott" meg. Maximum védekezésből támadhat emberre, de csak úgy nem fog lerohanni. Eddig egy házban láttam, egy ismerősöméknél, de többnyire udvaron, teraszon vagy középületekben szoktam vele találkozni.
2015. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Egyszer azt hittem hogy igen, de mikor megszámoltam a lábait, kiderült, hogy csak 97 lába volt. Tehát a válaszom: nem.

Máig szégyellem ezt a hiányosságomat.

2015. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon gyorsan menekül,nem támad emberre. Vegyél rá sprayt az távol tartja hetekig
2015. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerencsere meg nem, mert akk mar az intenziven feküdnek vmi szivinfartusbol kifolyolag:D

Egyetlen fobiam van az a pok.

2015. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]

Írják,hogy az embert is megcsípi. Hát én kiskorom óta járok a telekre a Balatonon. Ott van ilyen állat,sehol máshol nem találkoztam még vele. Soha nem támadott soha nem bántott,inkább ha felkapcsoltam a villanyt menekült. Te merre laksz?

2015. okt. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Távoltartani maximum takarítással lehet (ha nincs mire vadásznia, talán nem jön be), de ez sem száz százalékos, időnként meg fog jelenni egy-egy példány, sajnos imádják a zegzugos lakásokat. Emberre nem támad, elvileg egy felnőtt bőrét nem is tudja átharapni, de eszembe nem jut közel menni hozzá, annyira undorító.
2015. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. Érdekes, én már vagy 5x találkoztam vele a házunkban az utóbbi 5 hónapban, pedig gyakran van takarítás

2. Egy viccnek elmegy

3. Köszönöm a tanácsot

4. Ez nem pók, hanem pókszázlábú

5. Tolna megye déli részén

6. Rendszeresen van takarítás, ennek ellenére is előfordul!

2015. okt. 24. 22:55
 8/12 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

A wikipédián sok mindent írnak.

"A trópusi nagyobb példányok mérge ödémás duzzanatot, nyirokmirigy-daganatot, akár időleges helyi bénulást okozhat. (Óriás pókszázlábú, azaz Thereuopoda longicornis, amely 25 cm-es testhosszt és 30 cm-es lábfesztávolságot is elérhet.) A méreg hatása nagyjából 36 óra"

Magyarra fordítva: teljesen másik faj, ami máshol él.

Also, az, hogy veszélyes lehet a mérge az emberre, nem egyenlő azzal, hogy az embert prédának tekinti. Ha megfogod, nyilván védekezni ("támadni") fog, de magától nem.

2015. okt. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hihi, elképzeltem, ahogy valaki hazajön, és azt látja, hogy a hajamnál fogva húz be valami a sarokba... Utánamjön, és felsikít, mert épp egy rovar rágja el a nyaki ütőeremet, gonoszul nevetgélve.

Nem, nem fog se megenni, se levadászni. Csak egy rovar.

2015. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nyilván a "támadott már meg titeket?" kérdésemet természetesen úgy gondoltam hogy védekezésből...
2015. okt. 25. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!