Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen madárpókfajt ajánlanáto...

Milyen madárpókfajt ajánlanátok első póknak?

Figyelt kérdés
Valami olyan, aminek nem túl erős a mérge, nem agresszív, tehát nem nagyon harap és szőröz, és esetleg amit néha kézbe is lehet venni...

2015. okt. 29. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Acanthoscurria geniculata. Nekem ilyen volt az első pókom, gyönyörű, nagy, szőrös de nem különösebben agresszív. Kézben is volt rendszeresen.

Egyébként a madárpók, ha nem csesztetik, nem mar. Nekem 2 pókom volt eddig, a második egy Brachypelma vagans, 10 év alatt egyszer sem martak meg, még csak egy figyelmeztető ágaskodást sem láttam egyiktől sem. Nyilván ebben benne van, hogy feleslegesen nem ingereltem őket.

2015. okt. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Néztem róla képeket és tetszik :)) Utánanézek majd a tartásának, és lehet hogy azt választom... Mert amúgy még a brachypelma albopilosumon gondolkodtam.
2015. okt. 31. 20:32
 3/3 Lyllus94 válasza:

Szia!

Nekem is A. geniculata volt az első pókom, bár G.roseának vettem.

a geniculata egy agresszív dög, párásításkor a vizet is megtámadja. (tényleg nem nagyon szőröz, mert rögtön marni akar) viszont nagyon jól eszik, strapabíró, gyorsan nő, látványos. ha nem akarod kézbe venni, akkor ajánlom.

A G.rosea az egyik legszelidebb faj, de általában véve, a madárpók nem kézbe való állat.

2016. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!