Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit eszik a pillangó?

Mit eszik a pillangó?

Figyelt kérdés
Ma fahordás közben találtam egy pillangót.Egy kicsi darab letört a szárnyából és talán meg is fázott(december van,nem is csoda)de jól van.Pár órája már nálunk van és láthatóan jól érzi magát viszont nem maradhat így örökre,valamit ennie is kéne.Hol vagy hogy szerezhetnék neki valami ételt?

2015. dec. 6. 13:36
 1/6 anonim válasza:
100%

szia!

hát a pillangók virágport szoktak csemegézni, de nem hiszem, hogy decemberben fogsz találni 😊

amúgy azt sem ártana tudni, hogy milyen pillangó, mert nem mindegyik eszi ugyan azt. esetleg nézz utána a neten a színe szerint. és még annyit, hogy nem akarlak megkérdőjelezni, de biztos, hogy pillangó??? azt írtad fahordás közben találtad....nem lehet, hogy egy lepke? mert a kettő nem ugyan az, nem ugyan azt eszik!

sok sikert! 😉

2015. dec. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nektárt szívogatnak a virágokból. Ha pontosan akarod tudni, akkor kérdezd meg az Állatkerttől, mert náluk talán van pillangóház is.
2015. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Lepke. Nem pillangó, azok ilyenkor már nincsenek (leírtam már párszor, lényegében minden pillangó lepke de nem minden lepke pillangó, nem szinonimák, etc.), viszont nincs étrendbeli különbség.

Nem virágport esznek, tekintve hogy szívó szájszervük van. Adj neki cukros vizet vagy cukros pálinkát, esetleg hígított mézet, lényeg, hogy édes/alkoholos legyen, azt szeretik. Viszont ne várj túl sokat, lakáson belül nem tudsz neki rendes környezetet biztosítani, valószínűleg el fog pusztulni.

Jó lenne még azt is tudni, melyik faj (ha tudsz küldeni képet, akkor nagy eséllyel meg tudom mondani), mert van amelyiknek (az áttelelő fajoknak) jobbat teszel, ha visszateszed a farakásra, vagy egy fészerbe/bódéba/bármilyen fedett helyre kiengeded. Ami meg nem telel át, az idő kérdése és úgyis elpusztul a lakáson belül is, sajnos ők nem élnek évekig.

2015. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Cukros vízzel kínáld meg :)
2015. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csatrad válasza:
Egyszer voltam ilyen zárt helyen ami tele volt pillangoval rengeteg felével, és ott mindenhová sargadinye darabokat raktak ki, hogy ha rarepulnek enni le lehessen fenykepezni.
2016. jan. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Sárgadinnyét, narancsot, banánt meg ilyeneket használnak a lepkekertekben valóban, de a hazai fajokat nem igazán lehet rávenni, hogy abból egyenek. Nekem legalábbis eddig még nem sikerült. Na meg ott megvannak a megfelelő körülmények, páratartalom, hőmérséklet, stb., és úgy természetesebb. Otthon, ha az ember mindenképp etetni akar egy lepkét, a legegyszerűbbek a fent már említett tömény, cukros oldatok.
2016. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!