Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kukacos mandarin (klementin)?

Radirr kérdése:

Kukacos mandarin (klementin)?

Figyelt kérdés
Auchanban vett mandarinom egyike kukacos volt. Milyen fajta lárva lehet ez? Nem okoz gondot ha megeszi az ember?

2015. dec. 31. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Afrikai malária is lehet benne. De miért akarod megenni?
2015. dec. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
inkább ne edd meg. A déli gyümölcsök szerintem elég veszélyesek fertőzés szempontjából.
2015. dec. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom megenni :) csak tegnap is ettem belőle de akkor este a sötétbe és nem garantálom hogy azokban nem voltak... :(
2015. dec. 31. 16:04
 4/12 anonim ***** válasza:
K
2016. jan. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Mandarinban hernyó?

Nem hinném, hogy mérgező lenne, de azért figyelj. Kép nincs róla?

A legveszélyesebb az óriás selyemhernyó, de azt kizárhatjuk.

2016. jan. 1. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Úgy a szakmai alátámasztás kedvéért, erről a veszélyes "óriás selyemhernyóról" kaphatnánk némi infót, esetleg egy cikket?
2016. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mint a legveszélyesebb hernyófaj említettem, nem pedig mint a mandarinba költöző hernyót.

Az interneten csak ilyen cikkek vannak róla, ha behatóbban érdekel, javaslom olvass hozzá könyvet.

Mellesleg Dél-Amerikában őshonos, a lonomia oblique faj hernyója. Mérge halált okozhat. Bár bizonyítottam 500 áldozata van, néhány ember szerint ez a szám több ezer. Létezik ma már ellenszérum, általában több hónap a felépülés ideje. Mérge először hányingert, fejfájást, fájdalmat okoz, ezt követi a vese működésének lassulása, majd belső vérzés.

[link]

[link]

2016. jan. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
csináltam róla videót, igazából olyan mint a csonti fehér fekete fejecskével csak sokkal kisebb
2016. jan. 2. 22:05
 9/12 A kérdező kommentje:
2016. jan. 2. 22:24
 10/12 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Igen, Lonomia-ként már ismerem. Viszont magyarul selyemhernyónak a selyemlepke (Bombyx mori) hernyóját nevezzük. Ez a pávaszemek vagy pávaszemes szövők családjának tagja (Saturniidae, szintén nem egy accurate magyar név ha nem csak a hazai fajokat nézzük), amiknek a hernyóira angolul sokszor silkworm-ként hivatkoznak, de hivatalosan az is csak a selyemlepke hernyójának a neve. Szóval, inkább ne erőltessük a magyar névadásokat, mert attól, hogy valaki talál egy angol nevet és azt tükörfordításban felrakja egy oldalra egy magyar cikkben, az még nem lesz hivatalos név. Hivatalos magyar neve meg csak az itthon előforduló fajoknak van.

Csak gondoltam, ha már felmerült a név, akkor tisztázzuk a dolgokat.


De hogy ne csak offoljak, kérdező, szerintem "csak" valamilyen gyümölcslégy. Ha gondolod, tedd be egy dobozba és várj vele, amíg kifejlődik, ami pár naptól 1-2 hétig tarthat kb., bár annyira nem ismerem őket, és az imágót talán könnyebb lesz azonosítani. Mindenesetre én sem javaslom az elfogyasztását.

2016. jan. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!