Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ki tart szitakötőt?

Ki tart szitakötőt?

Figyelt kérdés

2016. jan. 2. 08:44
 1/2 polarbeer ***** válasza:
100%

Szitakötőlárvát sokat tartottam. Kifogtam a vízből, hazahoztam, egy dunsztosüveget berendeztem neki, és néhány hét alatt kibújt belőle a szitakötőimágó. Kishalakkal, bolharákokkal, víziászkával etettem őket, amiket szintén magam fogtam. Több fajt is keltettem ilyen módon, pl. vízipásztor (Orthetrum cancellatum), nádi acsa (Aeshna mixta), óriás szitakötő (Anax imperator).

A kikelés pillanata gyönyörű, érdekes megfigyelni, amikor levegővel pumpálják fel a még puha és vizes szárnyaikat.

Kikelés után aztán elengedtem őket.


Kifejlett szitakötőt azonban szerintem nem lehet, nem érdemes tartani. Az imágók sokat repülnek, nagy a térigényük, és ezt nehéz biztosítani. A szobában sem lehet szabadon engedni, mert a poláris fényt visszaverő tárgyak (pl. ablaküveg, TV, lakkozott asztal, mindenféle nagy, csillogó felületű tárgy) erősen vonzzák, azoknak nekiütődik, és súlyosan megsérül.

2016. jan. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm ^.~
2016. jan. 2. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!