Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Létezik zöld, kék, vagy lila...

Létezik zöld, kék, vagy lila katica?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2016. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha befested létezik. Természetben nem fordul elő. De ha befested, nem tud repülni
2016. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Zöldes színű létezik valahol Dél-Amerikában, a többin se lepődnék meg, bár a többségük piros vagy fekete. Gugliképekben keress rá, hogy Coccinellidae, az a katicafélék családja. Viszont ha itthon láttál valami zöld, katicaszerű bogarat, akkor esélyesebb, hogy az valamelyik levélbogár volt (Chrysomelidae család).
2016. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem azért kérdezem, hanem pont az ellenkezője miatt. Már nagyon sokféle katicát láttam, kivéve ilyeneket, de mondjuk még szürkét se. Pirosat főleg csalán közelében látok, de fák törzsén és levelein is rábukkanok. Citromsárgát is láttam már, de még nagyon régen és egy bokor közelében voltak, meg a környékbeli homokon futkostak. Barnát csak egyszer láttam egy erdőben, egyetlenegyet fehér pöttyei voltak, nagyon különleges volt... Azon elgondolkodtam, hogy nem e más állat, de elképesztően hasonlított a katicához a formája, testfelépítése, úgyhogy szerintem az volt. Narancsosat is láttam már és feketét is. Akkor zöldet, lilát és kéket miért nem látok? Talán nem is léteznek? (kivéve a zöldet, mint mondta az előző válaszoló)
2016. febr. 21. 21:42
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Az a zöld sem kifejezetten zöld, amiről tudok, de ettől még létezhetnek. Itthon nincs ilyen, viszont fehér/szürke fajok vannak a trópusokon. Ez a család is ott éri el a legnagyobb diverzitást, hasonlóan a legtöbb másik rovarcsaládhoz. Barna van belőlük, sárga is, vörös, rózsaszínes..

Példának, ezek a német faunában jelen lévő katicák:

[link]


Viszont elég sok kék és lila levélbogarunk (Chrysomelidae család) van, vagy akár ugyanazon a családon belül ott vannak a pajzsbogarak (Cassidinae alcsalád), amiknek jó része zöld itthon.

2016. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!