Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Rovarok, ízeltlábúak

A kérdés

Szeretnétek rovarokat tenyészteni, tudnátok segíteni? (bővebben lent)

Szóval helyem az lenne hozzá bőven, ugyanis kétemeletes családi házban lakunk(van kertünk is) és akár külön szobát is fel tudok áldozni erre a célra. Én abszolút nem irtózom a rovaroktól, és hallottam hogy nagyon egészségesek, már meg is kóstoltam őket, és nagyon ízlettek nekem :)

A kérdésem az lenne, hogy milyen fajtájú rovart ajánlanátok tenyésztésre, illetve le tudná írni valaki aki maga is ezzel foglalkozik hogy pontosan hogyan fogjak hozzá? És hogy mekkora helyen kéne őket tenyészteni ahhoz hogy saját magamnak elegendő mennyiség kijöjjön belőle? Nagyon örülnék ha valakivel tudnék erről beszélgetni :) Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 2. 21:22  Privát üzenet  

A válasz
Mátranováki Fényevő nevű felhasználó válasza:

Hát, először is döntsd el, mit szeretnél, mert rovarokon belül rengeteg van, különböző igényekkel. Nem mindegy, hogy mondjuk selyemlepkebábot akarsz enni, vagy ormányosbogár-lárvát. Nézz utána az entomofágiának, vagy úgy egyáltalán azoknak a rovaroknak, amiket gyakrabban tenyésztenek ilyen célra, utána vesd össze az igényeiket azzal, amit biztosítani tudsz. Ha ez megvan, akkor már könnyebb tanácsot adni is.

A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2016. márc. 2. 22:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van egy hangyafarom, és szeretnék tenyészteni "eledelállatokat". Mik legyenek ezek, és amiket írtok, hogyan kell tenyészteni?
Ki tart rovarokat, ízeltlábuakat hobbi állatként?
Hogy lehetne hangyát tenyészteni eleségállatnak?
Sáskát szeretnék tenyészteni. Ehhez 15°C kellene éjszakára. Mennyire probléma, hogy csak 20°C-ra tudom levinni?
Felsorolna valaki beporzó rovarokat?
Hogy lehet eltüntetni azokat a kis röpködő rovarokat a konyhámból? (többi lent)

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Rovarok, ízeltlábúak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!