Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Elso kerdesem 30csalad meh...

Elso kerdesem 30csalad meh SZERINTETEK mennyit hozhat egy evre, penz/méz?

Figyelt kérdés

Masodik kerdesem

Indul iden tamogatas? Most fogokvizsgazni.. konnyu dolgom lesz mert meheszcsaladunk.van :))??


2016. márc. 29. 23:33
 1/7 zolo válasza:
Nagy szerencséd van, ha méhész családod van. Csak akkor nem értem miért kérdezel ilyet mennyit hoz 30 család méh egy évben. Sok munka van vele az biztos. A jó mézhordáshoz erős családok kellenek, jó idő és megfelelő méhlegelő. Az sem mindegy vándorolsz vagy nem. Viszont, ha tényleg ilyen kezdő vagy és csak az érdekel mennyi pénzt kereshetsz 30 méhcsaláddal akkor nem éri meg hozzá fogni. Az elején sok beruházás kell. Kezdő méhésznek sok a 30 család 5-10 között ajánlatos gyakorolni ezt a szakmát. Azt még tudod kezelni és nem olyan nagy veszteség, ha valami baj történik. Nagyon jó, ha van lehetőséged gyakorlott méhésznek segíteni és tanulni tőle. Még az is jó ha pénzt nem kapsz a munkáért. Esetleg méhrajokat kapsz cserébe. Különben ha annyira számolgatni akarsz akkor egy pergetésnél átlagban egy méhcsalád 5-20 kg közötti mézet ad. Na most lehet osztani szorozni. Ezt te ha ilyenkor megtudod mondani mi lesz szeptemberre a zsebedbe, akkor ne méhész legyél hanem jós.
2016. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kiskoromtol 15eves koromig mindent megtanulhattam volna..de akkor egyalatalan nem. erdekelt 15eves koromtol 18ig kolesz. 18-21ig nemetorszag. Most koltozunk haza, otthon velodrome mindent"ujravehetek"apuval. :) de hiaba nolsz fel meheszcsaladban. Ha nemizgat.m mintha fodraszok kozt elnel de nemtudnal semmit..mert letojod.:) na mar nemtojom le.:)) a dedi is meheszvolt..ha a batyam nem majd en viszem tovabb!! :) koszonom hogy irtal!!!
2016. ápr. 5. 15:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Hozsateszem megvan mindenem hozza apunak sok penzt kuldtem h beruhazzon. Meg 15csaladot akartam.. de apu 30th vett. Pedig hidd el ensem akartam tobbel kezdeni.. mehlegeloink vannak. Legalabbis akac repce hárs. Csak napraforgohoz es dohanyhoz szoktunk vandorolni. Ahhoz van gepjarmunk. Es apu Mondta h ne aggodjak. Elso 3evben besegit.:) amugyis jodarabig egyutt porgetunk meg minden..:)
2016. ápr. 5. 15:55
 4/7 A kérdező kommentje:
Amugy nem halalpontosat kerdeztem. Hanem atlagot.. atlag mindig van...:) nemvarom el h tudd h az en meheim 2016szeptemberig mennyit hoznak. De van bizonyos atlag..mindegyis koszi. Szia.:)) :)
2016. ápr. 5. 15:57
 5/7 zolo válasza:
Nagy szerencséd van, hogy apukád minden jó tanáccsal ellát és segít a méhek kezelésében. Nekem nincs ilyen szerencsém én mindent a könyvekből, méhész szakiskola és saját tapasztalatom alapján sajátítottam el. Azt mondhatom, hogy kb. 3-4 év volt mire már tudtam mit kell csinálnom, persze láttam már olyat aki több évtizede méhészkedik és mégis követett el hibát. Különböző új betegségek, kártevők jönnek. A folyamatos ismeret nem árt. Nekem a Méhészet újság nagyon tetszik sok hasznos infóhoz jutok innen. Szerintem rendeld meg hirlapelofizetes@posta.hu oldalon tudod. Támogatások mindig vannak, neked érdemes lenne kihasználni a fiatal gazdák támogatását is ami úgy tudom több millió ft. A szakértelemmel ezek szerint nem lenne gond, mert apukád segítene. A helyedbe főállású méhész lennék és berendezkednék vándorlásra. Erre a legjobb a konténer, mert itt nem kell nehéz munkával sok kaptárt pakolni és segítséget sem könnyű találni. Szerintem vándorlás esetén már 100 méhcsaláddal elfogadható jövedelemre lehet szert tenni. A legjobb az egészben, hogy azt csinálod amit szeretsz és nincs főnököd. Sok siker kívánok neked ebben a szép szakmában.
2016. ápr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4,5 millio ft tamogatast kapunk, palyazatokra is minden evben beprobalkozunk ott 12milliotol kezdodnek a tamogatasok.

Igen nagy szerencsèm van, apu 26 ève mèhèszkedik, volt h o is hibazott de, o is meheszcsaladban nolt fel es ot kiskora ota erdekelte, igy o ennel is elonyosebb helyzetben volt.

Mindig mindenre felvan keszulve, elovigyazatos, mindennek utana kerdez idosebbeknel a mai napig, nem veri nagy dobra de sokszor mondjak h a legjobb mehesz a kornyeken. Hat az meg nekem mindegy ha igaz ha nem orulok h tud es szivesen segit! Alig varom a majus elejet, sajnos a mi meheink apu szerint csak juniusra "állnak be" ezt meg pontosan nemtudom mit jelent, de en mar annak is orulok, h iden elkezdhetunk a parommal tanulni!:) a meheszujsag... HUH ha hiszed hanem egy szoba van veluk lassan tele. Minden honapban jon miota az eszemet tudom!

2016. ápr. 6. 10:06
 7/7 A kérdező kommentje:

A kontenerunk.Mar keszul. Apu ismerose 900.000ert csinal "liftest" amilyen apunak van csak neki olcsobban keszitette. Mivel egy darabig apuval csinaljuk igy ott az IFA de 2-3 ev mulva mi is veszunk egyet! Egyenlore epphogy eleg a penzunk. Remelem jovore jobb is lesz..:/ :)

Annak orulok a legjobban h nagy akacerdonk van ott lehetnek evkozben a meheink meg amikor nem vandorolunkm nekunk keves lenne a hely az udvaron. Meg veszelyes mert nincs hatsokert mint apueknak.

2016. ápr. 6. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!