Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Nálatok is vannak ezüstös...

Nálatok is vannak ezüstös pikkelykék? Mit lehet ellenük tenni?

Figyelt kérdés
Kb 2 naponta szoktam látni egyet-egyet a szobámban. Nem tudom, hogy honnan jönnek :(
2016. ápr. 18. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Semmit nem kell ellenük tenni, nem tesz kárt semmiben, annyira elszaporodni pedig nem tud.
2016. ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De undorítóak ..
2016. ápr. 18. 22:57
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Undorítóak, vagy félsz is tőlük? nem mindegy. Egyébként első válaszolónak igaza van. Időnként nálam is felbukkan egy-egy, de engem egyáltalán nem zavarnak.
2016. ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Semmi undorító nincs bennük, sacc 500 millió éve élnek a földön, rendkívül szépek.
2016. ápr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem aranyosak, ártalmatlanok, békések, semmit nem kell ellenük csinálni.

Fel kéne már nőnie az emberiségnek arra a szintre, hogy ha meglát bármilyen élőlényt, ami nem ember, azonnali késztetést érezzen a legyilkolására.

2016. ápr. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk is sok volt, aztán egyszer tanyát vert egy pók a szobámban, én meg hagytam. Az megfogta a pikkelykéket, egyszer a szemem láttára. Nem tudom, milyen pók volt, kisebb volt, mint a koronás keresztespók, és teljesen fekete színű. Ennek már több éve, a pók már nincs meg, de pikkelykét sem láttam már egy jó ideje.

Egyébként arachnofóbiás vagyok, nem kicsit, magam is csodálkozom, hogy azt a pókot hagytam, szinte már "jóban voltam vele".

Nem tudom, hogy más segít-e a pikkelykékkel szemben, nincs speciális irtószerük, csapdájuk vagy ilyesmi, de nem is tesznek nagy kárt. (Papírholmikban esetleg tehetnek, de ez nagyon ritka.) Szerintem a katicák meg a poloskák sokkal rosszabbak...

2016. ápr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja kur.va aranyos amikor egy ilyen szaladgál a falon, vagy éppen az ágyban..

[link]

2016. ápr. 19. 11:02
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Aki semmilyen élőlényben nem képes a szépet meglátni, annak biztosan "ja, ku rva aranyos", sajnos sok embernek sivár a lelke. Nálunk rengetegen vannak a fürdőben is, soha senki nem akart nekik ártani, még várjuk is, mikor jönnek elő, mert viccesek. Azt a képet meg hiába linkeled be, 2mm az egész állat, csak egy ezüstös csíkot látsz, mikor szalad, az rettentő undorító. De gondolom a kutya/macska ánuszát nem tartod undorítónak, amikor előtted sétál.
2016. ápr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy sivár lenne a lelkem azért, mert nem szeretnék ilyen undorító rovarokat a szobámba, de mindegy, akkor te dédelgesd őket XD
2016. ápr. 21. 12:34
 10/11 anonim válasza:
100%
Engem is nagyon zavarnak. Nekem úgy tűnik, hogy elég gyorsan szaporodnak, a konyhában az edényszárítót ha felemelem mindig minimum egyet találok, sokszor még alig látható kicsi egyedeket. Ott vannak az íróasztalon a papírok és könyvek alatt, a wc-ben, az ágyam mögött és a nappaliban a kanapé párnája mögött is... Oké, hogy ártalmatlanok, de nagyon undorítóak, és mi van ha pl a kanapén meglátja a vendégünk, akinek épp ott ágyaztunk meg? Nem szívesen aludnék ott én se...
2016. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!