Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen bogarak ezek?

Milyen bogarak ezek?

Figyelt kérdés

A bútorokon mászkálnak, nagyon picik és nem tudjuk, hogy honnan másznak elő. Sajnos a képeken nem lehet őket túl jól látni, de azért remélem, hogy valaki felismeri őket. Telefonnal nem tudtam jobb képeket készíteni.


[link]


[link]


[link]


[link]



#bogár #pici bogarak
2016. máj. 3. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem ezek frissen kikelt pok gyerekek.


Hogy milyen pók azt így tuti csak egy professzor tudná megmondani neked.

2016. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gauldoth ***** válasza:

Én nem 8 lábat számolok. Nekem sokkal inkább tűnik atkának. Igazán jó találatot nem találtam. 80%-ra tenném hogy egy atka faj.


Legjobban nekem a bíbor atkára hasonlít csak fehér.....


Talán liszt atka....talán, de miért ott?

Mindenesetre több faj van amit így neveznek Mo-n. De az egyik ilyenre tippelnék.


[link]


Ezt találtam ami sztem legjobban hasonlít.

2016. máj. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Atka, viszont azoknak is nyolc lábuk van. Hogy milyen azt kb. mikroszkóppal vagy DNS-vizsgálattal lehet megmondani valószínűleg, esetleg az élőhely alapján lehet találgatni, melyik faj vagy fajok lehetnek, ha ismerik őket. Magyarul meg ne keress gugliban, főleg ne apró és kevésbé ismert állatokat, mert semmit nem ér, mindent mindenhogy hívnak, rengeteg a félreazonosítás, kitalált név, etc.
2016. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már kerestem, és tényleg semmit nem találtam. A kártevőirtók meg tudnák mondani, hogy mi ez pontosan? Tudnának tenni valamit ilyen pici bogarak ellen, vagy felesleges kihívni őket?


Azért köszönöm szépen a válaszokat.

2016. máj. 4. 20:18
 5/6 Gauldoth ***** válasza:
100%

Hát mivel a 3. megerősítette engem, hogy ez bizony atka (csak én barom nem is tudom miért írtam, hogy kevesebb lábat látok, pedig tudtam, is hogy az atka 8lábú), én nem hiszem, hogy foglalkoznod kéne vele komolyan. ugyan léteznek olyanok, amik ártanak neked, vagy a lakásnak, de ez nem tartozik egyik közé sem, ahogy találtam keresés közben. (Mert az olyanokról ugye volt kép, meg minden, de ez nem hasonlított egyik olyanra sem.) Szóval, nem hiszem, hogy aggódnod kéne. Nyilván, ha zavaró a látványuk, (környezettanos létemre, azért nem szeretném őket a házamba) én egyszerű rovarölővel megölném őket. Csak akkor hívnék szakembert, ha ez nem jelent megoldást.


Persze garanciát nem vállalok, ha az még az éjjel folyamán felkerekedik az atkahadsereg, és elevenen felfal, és csak a letisztított csontvázad hagyják meg. De ennek egészen pici az esélye :D

2016. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Anya is azt mondta, hogy szerinte artalmatlanok. De akkor sem tetszik a latvanyuk. Nem tul gusztusosak.


Megolok parat aztan ejjel jon a tobbi bosszut allni a tezsvireken. :D

2016. máj. 5. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!