Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Felhőszerű agresszív fekete...

Felhőszerű agresszív fekete 2-3 mm-es rovarok, az ember arcát támadják. Mik ezek?

Figyelt kérdés
Egy kicsit a tőzeglegyekre hasonlítanak, de annál agresszívebbek. Valószínűleg az ember izzadtsága vagy lehelete vonzza őket. Előszeretettel repülnek az ember az ember szemébe mert állítólag vonzza őket a nedvesség. Ha hessegetem, többen lesznek. Szinte öngyilkos módon repülnek az ember szemébe, szájába és gyakorlatilag egy idő után lehetetlenné teszik a kinti munkát. Bokros, susnyás környezetben, vagy azok közelében fordulnak elő leggyakrabban. Valaki találkozott már ilyenekkel?
2016. máj. 18. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én igen, de én azt figyeltem meg, hogy nem is talán a nedvessegre mennek,hanem a szinre, elsősorban edzésen támadtak meg, ha megkülönböztető trikó volt rajtam, ezek általában neon színűek. Ha sötét ruhában voltam általában békén hagytak. Nem tudom ugyanarra gondolunk-e.
2016. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én igen.Felüljáróról mentem lefelé biciklivel és úgy megleptek,hogy az arcomon,kezemen nem volt egy fehér rész sem,a fülem,szám,szemem,orrom is tele ment velük Úgy meglepődtem,hogy lehajtottam a felüljáró oldalán.
2016. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Árvaszúnyogok. Borzasztó népség, ha meneküsz is jönnek utánad.
2016. máj. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Amiről te írsz, azok muslincák. Néha azok is beleszállnak az ember szemébe, de nem közvetlenül az ember fejét támadják. Rajtam is szoktak lenni, ha világos vagy élénk színű ruhát viselek


#3 Ezek nem árvaszúnyogok, mégcsak nem is hasonlítanak rá. Az árvaszúnyog amúgy sem támadja ilyen agresszíven az embert. Ezek a dögök inkább a nagyon apró legyekre hasonlítanak.

2016. máj. 18. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!