Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen bogár lehet?

Ez milyen bogár lehet?

Figyelt kérdés
[link]

2016. máj. 24. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Levélbogár, méghozzá: Pompás levélbogár. Érdekes, ez valami továbbfejlődött fajta, mert mintha potrohfüggeléke lenne (a szárnyát bontja ki vele valószínűleg), ami az ilyen levélbogaraknál nem szokványos. Lehet, hogy valami speciális fajta más kontinensről, csak valahogy idekerült, van ilyen.
2016. máj. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Nem szoktam ilyet írni, de kedves első, sicc innét.

Ez egy bűzbogár (Blaps sp.), képről nem tudom mennyire lehet fajra határozni, tudtommal a leggyakoribb a Blaps lethifera.

Tenebrionidae család, nem sok köze van a levélbogarakhoz (Chrysomelidae család) és abszolúte hazai faj. Itthon 5 Blaps-faj fordul elő, ebből minimum kettő védett.

Amit az első potrohfüggeléknek nézett az a fedőszárnyak (elytra) vége, de a potrohfüggelékek (cerci) meg egyébként se a szárny nyitogatására valók, arra vannak izmaik.

"Pompás levélbogár"-ról még nem hallottam.. Pompás virágbogárról már igen, de az se így néz ki. A levélbogarak se így néznek ki, rá lehet guglizni arra, hogy "Chrysomelidae".

Fajtának az ember által kitenyésztett verziókat nevezzük, a természetben fajok vannak és azon belül alfajok, variánsok, formák és ritkán hibridek, továbbá előfordulnak aberrációk is. Fajták nem, maximum ha a Józsi bácsi kuvasza kiszökik és új életet kezd a vadonban.

Ezek után nem tudom eldönteni, hogy a kedves első csak trollkodik, vagy komolyan gondolta..

2016. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
41%

Nem voltam kulturálatlan, de ha az lettem volna se érdekelne, miután a héten a 23. embert kell kijavítanom. Nem mondtam egy szóval sem, hogy nem létezik levélbogár, sőt, odaírtam a latin nevét is a családnak, hogy ki lehessen keresni, már ha valaki képes erre, tanulj meg szöveget értelmezni. Abba meg inkább ne menjünk bele, hogy miért gyűlölik a magyarokat mindenhol...

Nem azzal van a baj, hogy félreazonosítottál valamit. Azzal van a baj, hogy ezt megspékelted egy maréknyi egetverő baromsággal, amik szakmaian hangzanak, csak épp teljesen értelmetlenek, ráadásul a Dunning-Kruger-effekt miatt olyan határozottan, hogy ha egy laikus elolvassa, komolyan is veheti. Felsorolhatod itt az összes levélbogár-fajt (amikben még mindig nincs olyan, hogy pompás levélbogár, szóval felejtsd már el végre..), de rákerestél bármelyikre is? Hasonlítottak erre? Vagy rákerestél arra, amit én írtam, vagy csak kötöd az ebet a karóhoz? Nem írtam, hogy nincsenek levélbogarak, azt írtam, hogy EZ NEM AZ. Sosem volt, sosem lesz, nem közeli rokonok, kész.

Az utolsó mondatodat pedig szerintem te se tudod értelmezni, de ez jobb is így. És igen, most még egyszer leírom: menj olyan kategóriákba válaszolni, amihez értesz, már ha van olyan, mert ez láthatóan nem az. Én se megyek az autókhoz meg a divathoz okoskodni, mert lövésem sincs róla, nem is érdekelnek, de legalább nem írok olyan dolgokat amik a hozzáértőket felhúzzák.


És most megkérném a moderátorokat, hogy ezen kérdésnél a 3. és 4. választ legyenek szívesek törölni, mert ez nem az óvoda, hogy megsértődünk a csúnya bácsin, aki kijavít, ha hülyeségeket mondunk. Az első két választ lehetőleg hagyjátok meg, mert ha csak az övét törlitek, abból megint az lesz, hogy az enyém ott lóg majd a levegőben, és a kérdező nem fogja tudni, miről beszélek, ha meg mindkettőt, akkor meg megint jön majd vagy ez a nagyon okos, vagy egy másik és adja sorba a rossz válaszokat, én meg nem leszek gépnél a következő napokban, hogy kijavítsam őket, a többi szakértő meg szerintem ritkábban jön fel, mint én. Köszönöm szépen!

Azzal pedig, ha hozzá nem értők válaszolnak határozottan, az a baj, mint fent is írtam, hogy a nép elhiszi és terjednek a hülyeségek.


Na béke.

2016. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!