Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtam egy hernyót, milyen...

Találtam egy hernyót, milyen lepke lesz belőle?

Figyelt kérdés

Kerestem a neten hozzá hasonló hernyókat hogy megtudhassam milyen fajta lehet. De sajnos ehhez hasonlót nem találtam.

Teljesen zöld csak a hasánál egy picit világosabb zöld,nincsen nagy észrevehető szőre.A fejénél két "nagy" barnásfekete szem van.Milyen lepke lesz ebből a hernyóból?


[link]

[link]


2016. jún. 5. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Káposzta lepke hernyó.
2016. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

még ezek a képek vannak a hernyóról

2016. jún. 5. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyárfaszender?
2016. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Fujj. Ne tarts ilyen dögöket.
2016. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vagy talán Répalepke nem tudom pontosan
2016. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Megnéztem a nevek alapján a hernyókat de sajnos nem hasonlítanak egyikre sem. Ez egy zsákbamacska hernyó ami talán még jobb :D
2016. jún. 5. 16:32
 7/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Egyik sem, valamilyen bagolylepke, Noctuidae család, azon belül Plusiinae alcsaládnak nézem.

Itt rá tudsz keresni különböző feltételek alapján:

[link]

2016. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Egyébként:

A káposztalepke hernyója jóval tarkább, fekete foltok és sárga csíkok díszítik.

A répalepke már közelebb van, de az hamvasabb színű, sűrűbb, apró szőrök vannak rajta és nem ilyen "fenekes".

A szenderek hernyóinak pedig a végén van egy-egy kis "farkinca", illetőleg ettől nagyobb a többségük, ekkora korukban még meglehetősen vékonyak.

2016. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat továbbra is! :) A hernyókeresőn meglepődtem, nem tudtam hogy ilyen is van! :D

Tovább kerestem a tippjeitek alapján és ezt találtam:

[link] erre a hernyóra hasonlít nagyon, ezek szerint egy ezüstgammás aranybagoly lepke hernyóját találtam meg :)

2016. jún. 6. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!