Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez vajon egy fekete özvegy lehet?

Ez vajon egy fekete özvegy lehet?

Figyelt kérdés
Nem tudtam lefotózni mert már másodjára látom,de megint pont elmászott,szóval van egy fekete pókom,ami teljesen úgy néz ki mint egy fekete özvegy.Nagysága kb 8-10 mm lehet,potrohán nem tudtam kivenni hogy van e valami,szerintem nincs.Mi lehet ez? Engem eléggé megijeszt.

2016. jún. 13. 14:51
 1/4 anonim válasza:
nem hiszem hogy fekete özvegy lenne mert kb 2 és fél centis példány és Magyarországon nem hallottam még róla. Egyébként üsd be a google-ba hogy fekete özvegy ott találsz képet is.
2016. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat,hogy Európai fekete özvegy az található Magyarországon,a rémnek egy alfaja,kíváncsi lennék hogy ez az,vagy valaki tud e mondani más pókfajtát amelyik így néz ki?
2016. jún. 13. 15:19
 3/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Faggyúpók, Steatoda sp.

Létezik európai fekete özvegy a mediterránban, a Latrodectus tredecimguttatus nevű dekoratív faj, de Magyarországon nem fordul elő, ahogy más "fekete özvegy" se.

2016. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Kérdésemre megtaláltam a választ! :)
2016. jún. 13. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!