Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tegnap csináltam egy hangyafar...

Tegnap csináltam egy hangyafarmot befőttesüvegben. Mikor kezdenek ásni a hangyák?

Figyelt kérdés

Egy internetes leírás alapján csináltam egy olyan hangyafarmot, hogy egy nagyobb befőttesüvegben van egy kisebb, bezárt, üres befőttesüveg, és a két üveg közötti kb. 1 cm vastag rész földdel van megtöltve. Így ezen az 1 centis részen kell majd ásniuk és könnyebb megfigyelni az alagutakat, mert közelebb lesznek az üveg széléhez.


Az üveg teteje felé hagytam egy kb 2 centis üres helyet és lezártam az üveget kilyuggatott tetővel.


Szedtem bele két királynőt, az egyiknek még van szárnya, a másiknak nincs, 1 hímet és kb. 10 dolgozót, ha jól látom kerti feketehangyák, a Lasius Niger fajba tartoznak.


Raktam be nekik 1 szem málnát enni.


Ezt tegnap délután raktam össze, ahogy látom jól elvannak, de a két királynő még nem kezdett le leásni, a felszínen vannak, csak valamelyik dolgozó fúrt egy pár centis, nagyon magasan lévő alagutat.


Mikorra várható, hogy mélyebbre is lefúrnak, és főleg, hogy a királynő beássa magát?



2016. jún. 22. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Biztos hogy királynő és nem szárnyas hangya?
2016. jún. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A szárnyas hangya az a királynő és a here.
2016. jún. 22. 14:14
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Hehe, lehet hogy szarnyas hangya. Nem tolsz fel egy kepet a jangyavarrol? Hogy szedtel bele hangyakat? Honnan tudod melyik hete es melyik dolgozo?
2016. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nincs olyan faj, hogy "szárnyas hangya". A szűz királynőnek és a herének van szárnya szinte az összes hangyafajnál párat kivéve. Párzás után a királynő elveszíti a szárnyát és elkezd ásni, hogy szaporító kamrát hozzon létre, a here pedig pár nap múlva meghal mert a párzástól szó szerint felrobban a nemi szerve.


Úgy szedtem bele hangyákat, hogy a házfalon tegnap délután rajzottak és láttam, hogy ott mászkál pár királynő és here is a sok dolgozó között.

2016. jún. 22. 14:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kepet, kepet!!!:D
2016. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2016. jún. 22. 14:35
 7/12 adam9916 válasza:
Nekem is volt hasonlóm de nem kezdtek el ásni, inkább 3-4 nap alatt elpusztultak. :(
2016. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


esetleg vegyél neki ilyet és vidd minden nap sétálni + tanítsd sétálni. Ha hozzászokik hogy minden nap sétálhat akkor nem akar majd ész nélkül rohanni. Tudja majd hogy van ideje és nem kell minél gyorsabban minél többet szaladni és mozogni.

2016. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8# vagyok. Bocsii nem ide akartam!!
2016. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Remelem sikerul a kiserlet!!
2016. jún. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!