Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Magyarországon miért tesz egy...

Magyarországon miért tesz egy csomó ember szúnyoghálót az ablakára?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom itt nincs malária meg egyéb szúnyogok által terjesztett betegségek. Jó, megcsíp, dehát mi van akkor?

2016. júl. 11. 00:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
94%
Mert megcsíp. Most az addig oké, hogy nem terjeszt betegséget, de ha választhatsz, hogy megcsípjen vagy ne, akkor te nem azt választod, hogy ne? :D
2016. júl. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Zümmög egész éjjel a füledben, nem tudsz aludni, fáradt leszel és másnap nem figyelsz és átmész egy piroson, elütsz egy babakocsit, a kisgyerek egy életre lebénul, le kell ülnöd 10 évet, majd a sértett szülők több milliós kártérítést fognak követelni, amit soha nem fogsz tudni visszafizetni, mert elveszíted az állásod és le kell dolgoznod több évnyi közmunkát az eset miatt, amiért csak éhbért kapsz. Ekkor úgy döntesz, hogy megszöksz, mert nem bírod a társadalmi és lelki nyomást. Átszöksz a határon, ahol egy lábonlövéssel megúszod és sikerül átjutnod. Heteken keresztül menetelsz, mikor egyik éjjel valaki leüt és elvisz Egyiptomba rabszolgának. Ott könyörtelen körülmények között dolgoztatnak, míg egyik éjjel sikerül meglépned és dél felé veszed az irányt. Ahogy beérsz az esőerdőbe megcsíp téged egy szúnyog, elkapod a maláriát és arra fogsz gondolni: a francba, miért nem tettem fel otthonra szúnyoghálót?!
2016. júl. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
91%
A szúnyogháló meglepő mód nem csak a szúnyogok ellen véd. Rovarokkal foglalkozok, de nekünk is van, lesz is, volt is mindig ajtón-ablakon. Lényegesen kevesebb légy, szúnyog, darázs és egyéb jön be, illetve az se hátrány, ha tudunk szellőztetni úgy, hogy a macska meg a kutya se jöjjön be.
2016. júl. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

De terjeszthet betegséget még ha nem is maláriát.

Egyébként én személy szerint allergiás vagyok rá. Legutóbb sürgősségi beutalóval küldtek bőrgyógyászatra, ahol a doki is csak hüledezett, hogy ilyet még nem látott. Minden csípés tenyérnyi területen feldagad és legalább egy hétig fáj.

Hát köszönöm én nem kérek belőle.

De ha csak egy normál csípést veszünk is, ki szeret viszketni meg vakarózni egész nap?

2016. júl. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Igen irritáló tud lenni a dalos szúnyog éjszaka.


Ha meg kint hőség van, bent hűvös bemennek a döglegyek.


Egy-egy /ló-/darázs,is tud szívatni.

Na meg a szomszéd macskája is kíváncsi, de mér egér is jött be hozzánk az ablakon.

2016. júl. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
66%
Már Magyarországon is megjelent a szívférgesség a fölmelegedés miatt. Olvass utána! Azt a szúnyog terjeszti.
2016. júl. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

A csúnyogcsípés nagy valószinüséggel fertőzész okoz.

Még akkor is, ha fertőző betegséget az a nem terjeszt!

Ha a szúrás helye viszket (és viszket!), vakarással bakcicusok kerülbek a bőrbe.

Ha meg még ez sem, ki az a mazohista, aki szereti a szúnyogcsípést és örömmel vaszi, hogy vakarózhat?

Rgyszer éjszakázz valami nagyobb pocsolya mellett, ha gondolatod: "Jó, megcsíp, dehát mi van akkor?"!

Könnyű más seggével csalánosba ülni!

2016. júl. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Attól hogy szúnyog hálónak nevezik nem csak az ellen véd. Pl mi itt lakunk a tó mellett és bizony jól jönne >< sáska tücsök meg anyám kínja be be repül. Idegesítőek. Egyik este gép előtt ültem s egyszer csak rohadt hangosan cirippelt az a kis genya, kifolyt a fülem és fájt is.

A kellemes nyári hűvös éjszaka pedig kellemes úgy szellőztetni, hogy nem repked be 20ezer bogár a fényre.

Nem csak magyarba vannak bogárelleni hálók. Odakint is sok helyen van csak nem a ratyi keretre feszített s felfúrt olcsó hálók, hanem rendes sinen lehúzgató, mint pl redőnyök. Szállásomon is volt.

S igen, semmilyen bogár csípés nem kellemes. Pl én nehezen állom meg a vakarást és sokszor sebes volt a bőröm. Ismerősöm meg belilul a csípés, párom meg pókcsípésre érzékeny. Egyszer egész alkarja bedurrant. Nem poén az ilyen.

2016. júl. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Mert az valójában rovarháló. Nálunk egyedül még a hálószoba teraszajtón nincs háló, így minden reggel amint felkel a nap, minimum egy légy ébreszt, szemtelenül vissza száll és légycsapóval a kezemben alszok el.

Más kérdés, hogy Magyarországon miért van ennyi légy és szúnyog. Németországban, legalább is azon a részen ahova én járok, soha nem találkozok eggyel sem.

De meg is válaszolom: Míg németben egyes helyeken kutyát is alig látni, nálunk még nagyon dívik az állattartás. Mindegy, hogy neked nincs, valamelyik szomszédodnak tutira van. Én városban lakom, kertvárosi részen, erre még lovak is vannak. Na mármost az állati ürülék vonzza a legyeket, a pangóvizek pedig a szúnyogoknak kedveznek.

2016. júl. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Város széli panelban lakom, a panelfelújító program keretében, valami nagyon okos ember narancssárgára festette a házat... A szemközti mezőből és erdőből, az összes rohadt rovar, azt hiszi, hogx egy hatalmas virág és jönnek a színére... Amit el tudsz képzelni minden rovar...

+ erre rájöttek a pókok is, ha nappal kihajolsz az egyik ablakunkon, azt látod, hogy a házfal árnyékos részein tenyérnyire hízott keresztes pókok hédereznek...

Esténként pedig beparkolnak hatalmas hálókba az ablakokba... Én igazából leginkább a pókok miatt tartom a szúnyoghálót, mert az ablakomnak muszáj itt a 10.-en nyitva lennie éjjel, különben van, hogy van 40-fok is...de szívizom görcsöt kapnék, ha a lakásban találkoznék egy ilyen döggel, pl az ágyamban...

2016. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!