Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen bogár? Nagyon...

Ez milyen bogár? Nagyon kíváncsi vagyok rá!

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2016. júl. 11. 21:25
 1/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Valamilyen cincér, de a kép nem elég éles ahhoz, hogy többet merjek tippelni. Cerambycinae alcsalád valószínűleg. Annyi biztos, hogy nőstény.
2016. júl. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
vizibuzgár :D
2016. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tegnap sétálgattam és ezt láttam az ablakon,gyorsam lefényképeztem tudom nem túl jól kivehető.
2016. júl. 11. 21:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Első honnan tudtad meg hogy nőstény?
2016. júl. 11. 21:40
 5/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

A második képen az a hosszú a potroh végén a tojócsöve.

Megkockáztatok egy diófacincért (Aegosoma scabricorne), most van szezonjuk.

2016. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezeka bogarak "harapnak" vagy valami?Mert ez a példány pont egy ablakon mászott be,és képzelem akkor hozzám is ugyanígy be tud jutni,gondolom bent a házban nagy kárt nem tud csinálni.
2016. júl. 11. 23:20
 7/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Nem tud. Megharaphat, van rágó szájszerve, de ahhoz nagyon bénán meg kell fognod. A lárvája fa belsejében fejlődik, de nem csak dióéban, a lakásban kb. semmilyen kárt nem tud csinálni se emberben, se bútorban, se állatban, se semmi másban.
2016. júl. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Egyébként attól, hogy valami nagy még nem biztos, hogy rombolni is tud, sőt. A legtöbbjük max leverhet egy poharat, de nem sok fog közülük gerendát rágni vagy emberekből darabokat kiharapni.
2016. júl. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!