Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A Magyarországon élő éjszaka...

A Magyarországon élő éjszaka aktív pókoknak vannak-e természetes ellenségei?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokra a keresztespók fajokra gondolnék, amik napközben el vannak bújva, és csak sötétedés után ülnek be a hálójuk közepébe. Van olyan állat ami ezeket eszi? Pl madár, másik rovar, vagy ne adj isten emlős?

2016. aug. 2. 04:33
 1/8 BiTOPro97 ***** válasza:
A pókszázlábú? ;)
2016. aug. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Paraziták, madarak, néhány rovarfaj.. Minden állatnak vannak természetes ellenségei.
2016. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és konkrétan melyek? pl búbosbanka?
2016. aug. 4. 22:36
 4/8 BiTOPro97 ***** válasza:
Utánanéztem. A légyölő pókszázlábú megfogja.
2016. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
A pókszázlábú is, igen, de pl. a Pimplinae alcsaládba tartozó fürkészek lárvái is pókok ektoparazitái, vagy ott vannak a pókokra szakosodott darazsak, amik azokat a jellegzetes sár-kancsókat csinálják (kaparódarazsak?).. Madarak közül nem tudom, nem ismerem annyira őket, de tuti van olyan, ami pókot is eszik.
2016. aug. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Na, az ilyen baromságokat hanyagoljuk. Nem, a keresztespókok mérge nem halálos egy egy éves gyerekre se, a kaszáspókok meg nem pókok (kaszáspókok=Opiliones rend, pókok=Araneae rend), az viszont igaz, hogy egyik se tudja átharapni a bőrt.

Az itthoni fajok közül a "veszélyesek" a két cselő és a dajkapókok, de azok is legrosszabb esetben orvosi ellátást igényelnek, nem visznek a temetőbe senkit.

Az meg már csak mellékes, hogy nincs olyan, hogy "a" keresztespók" és "a" kaszáspók, mert az egyik egy családot takar, a másik meg egy rendet, mindkettőn belül van egy rakás faj, más életmódokkal..

2016. aug. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BiTOPro97 ***** válasza:
Tény másodkézből informálódtam. Megérte hibásan leírnom, mert van aki az én, és mások tudását is bővítette.
2016. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Ezzel csak az a baj, hogy az emberek amúgy is félnek a pókoktól és ha valaki nem javít ki, akkor a téves információk itt lengedeznek, tovább keltve a pánikot, holott minden, amit leírtam kideríthető pár perc keresgéléssel, amit viszont kevesek szoktak megejteni. Félreértés ne essék, nem téged barmoztalak le, csak előbb érdemes utánaolvasni mindennek, kivéve ha közvetlen egy szakértőtől hallod/olvasod, de még ők is tévedhetnek néhanap.
2016. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!