Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Nagyon nem szeretem a pókokat...

Nagyon nem szeretem a pókokat és a rovarokat, de van pár olyan amit különösen nem tudok elviselni. Nincs valami ötletetek ellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok,kérlek ne nevessetek ki. 13 éves lány vagyok, és borzasztóan utálom a rovarokat és a pókokat. Már lassan nem tudom, hogy undorodom, vagy inkább félek tőlük. Például a darázzsal nincs különösebb bajom, csak elkerülöm, nehogy megcsípjen, a pókok meg egyszerűen szerintem undorítóak. De a lepkéktől valamiért különösen félek. Nem is az, hogyha közelebbről nézem csúnya, vagy valami hasonló, hanem egyszerűen félek tőle. Nem találtam rá nyomós indokot, hogy miért, de a körülöttem lévőket eléggé idegesíti, hogy mekkora hisztit csapok ki, ha bejön egy éjjeli lepke. Amíg a szabadban vagyok, nincs velük különösebb bajom, de ha bejön a házba, akkor képtelen vagyok vele egy légtérben meglenni. Valakinek van valami ötlete? Előre is köszönöm a válaszokat, és nem érdekelnek azok, akik emiatt piszkálnak.

2016. aug. 13. 02:49
 1/5 anonim válasza:

Bő 10 évet rád verek és férfi vagyok. A pókokkal semmi bajom, a darazsakat gyűlölöm, mert allergiás vagyok rájuk :D

A molyokkal csak annyi bajom van, hogy olyan rohadt nagyok és porhanyósak, tök undorító dögök a falra mászok tőlük. De azért valakinek le kell csapnia vagy kitessékelni őket :D


Egyébként ismerek olyan orvost is, aki egy kis kaszáspóktól sírva elszalad kb :P

2016. aug. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

(A molyok picik, alig van néhány ami nagyobb egy centinél, amire te gondolsz azok "csak" éjjeli lepkék.)

Próbáld megismerni őket. Nem tudom kifejezetten átérezni, én csak pókoktól féltem, de azt sikerült nagyjából legyűrni azzal, hogy elkezdtem utánuk olvasni és megfigyelni őket.

Viszont ha nagyon komoly a helyzet, akkor lehet, érdemesebb inkább szakembert felkeresni, hátha úgy könnyebben megy. (Még akkor is, ha a mai magyar köztudatban az él, hogy aki pszichológushoz beteszi a lábát az tutira elmebeteg sorozatgyilkos..)

2016. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat. Valahogyan megpróbálom eltűrni őket. Sajnos elég nehezen megy. :(
2016. aug. 13. 19:23
 4/5 A kérdező kommentje:
* a válaszokat
2016. aug. 13. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet menni akár valami "lepkeszakértőhöz", vagy éppen pszichiáterhez/pszichológushoz, vagy valami hasonló szakértő orvoshoz! Embert nem esznek, csak virágport.... Az emberről esetleg az izzadságot szürcsölgetik....
2017. dec. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!