Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Az agyamon talaltam mi ez?...

Az agyamon talaltam mi ez? (Kep lent)

Figyelt kérdés

Reggel mikor felkeltem ezt a hosszu kukacot talaltam az agyam tamlajanak a szelen.

Mar lehuztam a wc-n, de egyszeruen olyan erzesem van mintha itt maszkalna a labamon husz masik.

Panelban lakom,sosem volt meg semmilyen bogar vagy akarmi bent szunyogon es legyen kivul.

Mi lehet ez az undorito valami?

[link]


2016. aug. 31. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Némileg hasonlít a buxusmoly hernyójára. Emberre nem támad.
2016. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen,o lesz az.

De hogy kerult be a lakasba es lehetseges hogy van meg belole valahol?

2016. aug. 31. 08:58
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
A környező buxusbokrokon valószínűleg még pár száz darab. Hogy mit csinált a lakásban, az mondjuk jó kérdés, nem szokták elhagyni a tápnövényt, főleg nem ilyen fiatalon. Talán Cordyceps vagy más parazita próbálta magasabbra "vinni", de ez csak spekuláció.
2016. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Megnyugtattal:D
2016. aug. 31. 09:35
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Ha a parazitás részre gondolsz, a rovarokat gyakran támadják be gombák (entomopatogén gombák), amik sokszor "átveszik az irányítást" és az állatot a halála előtt ráveszik, hogy valami magasabb helyre menjen, vagy épp a fajtársai közelébe, hogy könnyebben terjedhessen a spórájuk. Ez általában fűszálakat jelent, de városi környezetben falból több van.
2016. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!