Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hol található egy légynek az...

Sugesz0 kérdése:

Hol található egy légynek az agya? Vagy nincs is?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert a legyeket kellett megvizsgálni házifeladatra,és fuggonnyel megogtam egyet. Megvizsgáltam,de aztán mivel utálom oket,letéptem a fejét és elkezdett rezegni. Gyorsan elengedtem és repult kb. egy 6 métert.Még ezután is elkaptam,a szárnyait letéptem,és a lábait is. Szegény az utolsó lábát is mozgatta még, pedig m,ar nem is volt feje egy 15 perc óta. Vajon miért?

2016. szept. 1. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Nincs agya a légynek. Pont ezért mozgatta még az utolsó lábát is, mert annyi esze sincs, hogy már teljesen mindegy erőlködnie és fárasztania magát. Meg ezért repült ész nélkül. Amíg mindene megvolt, addig is miket csinált, nem? Nekirepült az ablaknak többször, aztán simán elkaptad a függönnyel.
2016. szept. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztos? Nem azért mert nem hiszek neked,hanem mert most olvastam hogy de,van agya,kódolva van,és ezért olyan nehéz elkapni. Lát is. Akkor mi kapná a jeleket is?
2016. szept. 1. 17:41
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy van agya, csak hülyéskedtem. És képzeld, a kis buksijában van az agya, amit először letéptél. Majd tanuljátok azt is, hogy utána hogyan tudott még repülni, és mozgatni a lábait. Annyit elárulok, hogy az nem tudatos dolog volt, de mivel nem tudom pontosan elmagyarázni, meghagyom a lehetőséget a tanárodnak.
2016. szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sadam87 ***** válasza:
100%

A légy testében levő idegközpontokat dúcoknak nevezzük. Az agyuk több dúc összeolvadásából jött létre. Ugyanakkor az agyból kiindul egy összekötött dúcokból álló láncolat, a hasdúclánc. Ez a teljes testükön (nevéből is sejthető, hogy a hasi oldalon) végighúzódik. Ezek a dúcok önmagukban is képesek bizonyos életműködéseket irányítani, bár általában az agy irányítása alá esnek.

(Ez nagyjából olyan, mint amikor a kakasnak levágják a fejét, de még fut egy kört az udvaron, hiszen egyszerűbb tevékenységeket (reflexeket) a gerincvelő is tud irányítani.)

2016. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem központosult az idegrendszerük,hanem több központ van a testben,mint általában a többi rovarnak is. Ha letéped a fejét leginkább éhenhal, mert nem tud táplálkozni. Pl van az imádkozósáska ,náluk párzás közben megeszi a hím fejét a nőstény, de közben az vígan párzik tovább.
2016. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!